Kazakistanlı 13 yüksek lisans öğrencisi, Erzincan’da staj yaptı

Erzincan Üniversitesi ile Kazakistan Abai Milli Pedagoji Üniversitesi arasında imzalanan eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında, bu üniversiteden Erzincan’a gelen 13 yüksek lisans öğrencisi, eğitim fakültesinde stajlarını tamamlayıp sertifikalarını ald.

Kazakistanlı 13 yüksek lisans öğrencisi, Erzincan’da staj yaptı
06 Aralık 2013 Cuma 16:43

Erzincan Üniversitesi ile Kazakistan Abai Milli Pedagoji Üniversitesi arasında imzalanan eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında, bu üniversiteden Erzincan’a gelen 13 yüksek lisans öğrencisi, eğitim fakültesinde stajlarını tamamlayıp sertifikalarını aldılar.

Erzincan Üniversitesi sosyal tesislerinde düzenlenen sertifika takdim programına; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Polat, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Bekdemir, Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mukim Sağır, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Kazak-Türk Kültür Merkezi Müdürü Doç. Dr. Aigulim Aitbayeva, Türkçe Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Yakar, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Okt. Recep Gülmez ile konuk öğrenciler katıldı.

Dekan Prof. Dr. Recep Polat, konuk öğrenciler ile sertifika takdimi öncesi bir süre sohbet etti ve onların staj eğitimleri için Erzincan Üniversitesi'ni tercih etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Polat, staj amaçlı üniversiteye gelen konuk öğrencilerle, Türk ve Kazak kültürleri ile her iki ülkenin dili hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Yapılan keyifli sohbetin ardından stajlarını başarıyla tamamlayan misafir öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Abai Milli Pedagoji Üniversitesinden staj eğitimi için Erzincan Üniversitesi'ne gelen Kazak öğrencilere staj dersleri; Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mukim Sağır, Eğitim Bilimleri öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Hüsnü Bahar, Türkçe Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Abdullah Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Yasin Yakar tarafından verildi. Konuk öğrenciler 10 günlük staj eğitimlerinde; blimsel araştırma yöntemleri, dil bilimi, dil eğitimi, sosyo-linguistik ve bilimsel araştırma derslerine katıldı.
CİHAN

Kazakistanlı 13 yüksek lisans öğrencisi, Erzincan’da staj yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×