Kaybolan otistik hastası çocuk için seferber oldular

Fatih'te dün gündüz saatlerinde evden çıkan ve kendisinden haber alınamayan 13 yaşındaki otistik hastası Resul Yiğitalp için mahalle sakinleri seferber oldu. Edinilen bilgiye göre, otistik hastası Resul Yiğitalp, dün saat 15.30 sıralarında...

Kaybolan otistik hastası çocuk için seferber oldular
02 Ağustos 2014 Cumartesi 06:48

Fatih'te dün gündüz saatlerinde evden çıkan ve kendisinden haber alınamayan 13 yaşındaki otistik hastası Resul Yiğitalp için mahalle sakinleri seferber oldu.

Edinilen bilgiye göre, otistik hastası Resul Yiğitalp, dün saat 15.30 sıralarında Yenikapı Katipçeşme sokak üzerinde bulunan evinden ayrıldı. Bir daha kendisinden haber alınamayan Resul'ün bulunması için mahalleli sokağa döküldü. Mahalle sakinleri her yerde Resul’ü ararken anne Nurhan Yiğitalp ise oğlunu arama çalışmalarını gözyaşları içinde izledi.

2 yaşından bu yana otistik hastası olan oğlunun bulunması için yardım isteyen anne Nurhan Yiğitalp, “Oğlum hasta. Şu ana kadar bulunması yönünde hiçbir haber çıkmadı. Duyan ya da gören olursa Allah rızası için haber versin. Hasta olduğu için herhangi bir ihtiyacını da söyleyemez.” diye konuştu.

Baba Abdulaziz Yiğitalp ise “Normalde bu mahalleden çıkmazdı. Ama 15.30’dan bu yana haber alamıyoruz. En son tanıyan bazı esnaflar yol üzerinden geçerken görmüş.” dedi.

Kaybolan otistik hastası Resul’ün bulunması için mahalle sakinlerinin çevrede sürdürdüğü arama çalışmaları sabah saatlerine kadar sürdü.

CİHAN

Kaybolan otistik hastası çocuk için seferber oldular


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×