Kas hastası Viyan'ın ailesi, yoksulluktan kızlarını senede bir kez görebiliyor

Van'da kas hastası olarak 22 Ağustos 2011 yılında dünyaya gelen Viyan Ö., o günden beri YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde kalıyor.

Kas hastası Viyan'ın ailesi, yoksulluktan kızlarını senede bir kez görebiliyor
22 Nisan 2014 Salı 18:08

Van'da kas hastası olarak 22 Ağustos 2011 yılında dünyaya gelen Viyan Ö., o günden beri YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde kalıyor. Doğduğu günden bu yana hastalığı nedeniyle dışarıya çıkamayan ve yakınları tarafından yılda sadece birkaç kez ziyaret edilen minik Viyan'ın tüm ihtiyaçları hastane personeli tarafından karşılanıyor.

Yoksul oldukları için anne ve babanın yılda sadece bir kaç kez ziyaret ettiği Viyan'ın şuandaki ailesi ise tedavi gördüğü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümündeki doktar, hemşire ve personel oldu. Viyan'ın tüm ihtiyaçları, hatta aile şefkati bile onlar tarafından karşılanıyor.

Kas hastası olduğu için yürüyemeyen, konuşamayan minik Viyan, tüm gününü yoğun bakım servisinde bir yatakta geçiriyor. Viyan'ın en büyük eğlencesi hastane personeli tarafından kendisi için alınan televizyonu izlemek. Doğumundan bu yana hep yanında olan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Murat Doğan da Viyan'ı kızı gibi görüyor. Doç.Dr. Doğan, Viyan'ın güzel vakit geçirmesi için televizyon aldıklarını söyledi.

Viyan'ı her şeye rağmen gülmeyi başardığını söyleyen Doğan, "Hastanedeki tüm personel, Viyan'a şefkatle yaklaşıyor. Viyan, hastalığından ve ailesinin maddi imkanlarından dolayı burada kalması gerekiyor. Yaklaşık 3 yıldır bizimle beraber. O artık bizim kızımız gibi. Biz ona burada çok özenle bakıyoruz. Doğduğu günden bu yana çok zor günler geçirdi. Viyan'ın hastalığının şu anda bir çaresi yok. Vantilatöre bağlı olarak yaşamını sürdürüyor. Çevreyle çok uyumlu bir çocuk bizi görünce gülüyor. Biz de yoğun bakım ekibi olarak Viyan'a bir televizyon aldık. Televizyon izleyerek gününü geçiriyor. Onu çok seviyoruz. Oda bizi çok seviyor. Çünkü bizi gördüğünde artık gülüyor. Hatta bazen tedavisini yaparken canı yanıyor ve ağlıyor. O ağlayınca da bizde onunla birlikte üzülüp ağlıyoruz." dedi.
CİHAN

Kas hastası Viyan'ın ailesi, yoksulluktan kızlarını senede bir kez görebiliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×