Kartvizitli tuzak! Saniyeler içinde zehirliyor

Tacizcilerin ve dolandırıcıların yeni yöntemi, kartvizitlere uyuşturucu madde sürülmesi. Kartvizitteki madde insanı kendinden geçiriyor.

Kartvizitli tuzak! Saniyeler içinde zehirliyor
27 Mart 2015 Cuma 23:07

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, 'burundanga' adlı uyuşturucu maddenin kolay bir kart üstüne rahatça sürülebildiğini açıkladı. Maddenin, cinsel taciz amaçlı uygulanan uyuşturucuya kıyasla dört kez daha tehlikeli bulunduğu vurgulandı. Açıklamada şehirde bir benzin istasyonunda bir kadının yaşadığı vakadan misal verilerek konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Kentte bir benzin istasyonunda arabasına benzin doldurulmasını bekleyen bir bayanın yanına gelen biri boyacı olduğunu söyleyerek, hizmet amacıyla kibarca kartını sunuyor. Bayan kartı aldıktan sonra arabasına biniyor. Adam da başkasının kullandığı bir arabaya biniyor. Bayan, istasyondan çıkmaya hazırlanırken arkadaki otomobilin da tıpkı anda istasyondan çıktığını ve kendisini takip ettiğini başkalık ediyor. Bayan o anda bir kafa dönmesi ve zor soluk almakta olduğunu hissediyor. Camı açmak isterken, adamın verdiği kartı piyasa elinden acayip bir koku alıyor. Arkadakilerin de derhal çabucak kendi arabasına yapışırcasına yaklaştıklarını görüyor. O anda paniğe kapılan bayan, derhal hızlanmaya başlayarak bir park yerine giriyor. Ardından hanım aracının klaksonuna basarak imdat göstergesi vermeye çalışıyor. Bunun üstüne arkada bulunan Otomobil durumu görünce çıkış nedeni ile park yerini terk edip uzaklaşıp gidiyor. Adamlardan böylece kurtulan bayan, uzun bir zaman sonra kendine gelebiliyor ve normal soluk almaya başlıyor. Bayanı böyle aşırı mühim bir bir hale sokan bir maddenin karta sürülmüş bulunduğu anlaşılıyor. Maddenin ismi Burundanga bulunan bu uyuşturucu madde, bir insanın üzerindekileri aşırmak yahut diğer kötülükler yapmak için kullanılıyor. Basit bir kart üstüne rahatça sürülebilen bu uyuşturucu, cinsel taciz amaçlı uygulanan uyuşturucuya kıyasla dört kez daha tehlikeli."

"Tanımadığınız insanlardan tam olarak kart almayın"

Uyuşturucu madde ile alakalı vatandaşlara uyarılarda da bulunularak, "Yolda, çarşıda, pazarda tanımadığınız birisinden ve hele yalnızken asla böyle bir kart almayın sakın. İkametgahlara kadar gelerek hizmet sunanlarında kullandığı bir metod bu. Uyanık olun. Yeni teknolojinin olumlu hizmetlerini kullanarak, bu ayrıntıları aşırı geniş bir dağıtımla çevrenize duyurabilme çabanız için teşekkürler" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×