Kars'ta, Peygamber sevgisi salona sığmadı

Kars'ta Peygamber Sevdalıları Doğu ve Karadeniz Platformunun düzenlediği, 'Yürüyen Kur'an Hz Muhammed (sav)' adlı Kutlu Doğum programında duygu ve insan seli aynı anda yaşandı.

Kars'ta, Peygamber sevgisi salona sığmadı
23 Nisan 2014 Çarşamba 11:43

Kars'ta Peygamber Sevdalıları Doğu ve Karadeniz Platformunun düzenlediği, 'Yürüyen Kur'an Hz Muhammed (sav)' adlı Kutlu Doğum programında duygu ve insan seli aynı anda yaşandı. Salonu tıklım tıklım dolduran katılımcılardan birçoğu programı ayakta izlemek zorunda kaldı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Kutlu Doğumu nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlikler düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu'nun bu yıl ki programında da duygu seli yaşandı. İmparator Düğün Salonu’ndaki etkinlik yoğun kalabalık nedeniyle yer yer izdihama neden oldu. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği program aşırı ilgi nedeniyle vaktinden geç başladı. Salonu tıka basa dolduran katılımcıların bir çoğuna sandalye bile yetiştirilemeyince ayakta izlemek zorunda kalındı. Kur'an-ı Kerim tilaveti, dua ve 'Kutlu Doğum' konuşmalarıyla süren programda ilahi gruplarının sahne almasıyla coşku zirveye çıktı. 7'den 70'e binlerce vatandaş ilahilere eşlik ederek salât selam getirdi. İşaret parmaklarını havaya kaldıran katılımcılar, yaklaşık 2 saat süren program boyunca duayı ve Kelime-i Şehadeti dillerinden düşürmedi.

Gecede, Ağrı Vahdet İlahi Grubu da seslendirdiği birbirinde güzel ilahilerle gönüllerde taht kurdu. Özellikle yaşlıların gözyaşları içinde izlediği Ağrı Vahdet İlahi Grubu'nun Bilal, Turgay ve Muharrem üçlüsünün Türkçe ve Kürtçe ilahileri büyük beğeni topladı.

Rehber TV programcılarından Eğitimci-Yazar Özkan Yaman da günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yaptı adından da duayla programı noktaladı.
CİHAN

Kars'ta, Peygamber sevgisi salona sığmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×