Karaman'da 40 öğrenciye bilim eğitimi verilecek.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) Geleceğin Mühendisleri Bilim Kampı başlıyor. TÜBİTAK’ın doğa, bilim ve teknoloji konularında farkındalık yaratmak amacıyla desteklediği 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında...

Karaman'da 40 öğrenciye bilim eğitimi verilecek.
01 Mayıs 2014 Perşembe 10:43

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) Geleceğin Mühendisleri Bilim Kampı başlıyor.

TÜBİTAK’ın doğa, bilim ve teknoloji konularında farkındalık yaratmak amacıyla desteklediği 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında kabul edilen proje, Karaman’daki 10 farklı ortaöğretim kurumundan 20 erkek ve 20 kız öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek. KMÜ Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilecek proje kapsamında Karaman’daki lise 2. ve 3. sınıfa devam eden 40 öğrenciye bilim eğitimi verilecek.

KMÜ’lü öğretim elemanları ve uzmanların eğitmen ve rehber olarak görev alacağı proje kapsamında öğrencilere, mühendislik bilimleri konusunda günlük uygulamalar ve teknolojik gelişmeler tanıtılacak.

Beş gün sürecek programın birinci gününde 'kendi robotunu kendin yap', 'web sayfamı yapıyorum', ikinci gününde 'kendi DNA’mı görüyorum', 'elmadan cips olur mu?', üçüncü gününde 'güneş pilimi kendim yapıyorum', 'nano malzemeyi görüyorum', dördüncü gününde 'geleceğin mühendis adayları beton döküyor', 'CNC tezgâhında adımı yazıyorum', 'geleceğin mühendisleri ebru sanatı yapıyor' gibi bilimsel etkinlikler yer alacak.

Program, yarın saat 10.00’da açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Bilim Kampı hakkında ayrıntılı bilgiye http://bilimkampi.kmu.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×