Karakolda polisin darp ettiği kadının yeni görüntüleri ortaya çıktı

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir karakolda kadına dayak atıldığı iddiasıyla ilgili farklı görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde kadının karakoldaki polislerle tartışma anları, dayak yedikten sonra elleri ters kelepçeli olarak beklemesi...

Karakolda polisin darp ettiği kadının yeni görüntüleri ortaya çıktı
01 Temmuz 2014 Salı 17:18

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir karakolda kadına dayak atıldığı iddiasıyla ilgili farklı görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde kadının karakoldaki polislerle tartışma anları, dayak yedikten sonra elleri ters kelepçeli olarak beklemesi yer alıyor.

17 Temmuz 2011 tarihinde eğlence mekanlarına yönelik bir uygulamada, üzerinde kimliği bulunmadığı gerekçesiyle karakola götürülen Fevziye Cengiz'in burada iki polis memuru tarafından darp edildiği öne sürülmüş, olay güvenlik kameralarına yansımıştı. Polis memurları H.Y., B.Y. ve N.A., İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı. Karar aşamasına gelen davada mütalaasını veren savcı, H.Y. ve B.S.'ye 1,5 aydan 1 yıl 1 aya kadar hapis cezası talep etti. Cengiz dövüldüğü sırada perdeleri kapatan polis memuru N.A. içinse 3 aydan 9 aya kadar hapis istedi. Buna karşılık Cengiz hakkında da polislere hakaret ettiği ve direndiği gerekçesiyle 2 yıl 1 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası talep edildi. Savcının mütalaasına tepki gösteren Cengiz'in avukatı Hanefi Yıldırım, istenen cezaların tatmin edici olmadığını, polis memurlarının işkenceyle yargılanması gerektiğini ve bunun için hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi. İstenen cezanın komik olduğunu savunan Av. Yıldırım, "Görüntülerde 5 dakikalık bir işkence apaçık ortadadır. Bu görüntüler için savcı, 'İşkence değil.' diyor. Eğer bu işkence değilse nedir? İşkence adeta ödüllendiriliyor. İstenen bu cezalar kabul edilemez." şeklinde konuştu.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Fevziye Cengiz'in karakolda darp edilme görüntülerinin ardından bu kez farklı görüntüler ortaya çıktı. Bu görüntülerde Cengiz'in, karakolda dayaktan önce kendisini döven polis memurlarıyla tartışma anları, dayak yedikten sonra elleri ters kelepçeli olarak beklemesi yer alıyor.

Davaya perşembe günü devam edilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×