Karaçam: Memurlar, Malum-Sen'e hesap sormalı

Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Kenan Karaçam, memurların tarihte ilk kez zamsız maaş aldığını ve bunda da hükümetle masaya oturan Memur-Sen'in sorumlu olduğunu belirterek, "Memurlar hesap sormalı." dedi.Sendika binasında basın açıklamasında...

Karaçam: Memurlar, Malum-Sen'e hesap sormalı
16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:13

Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Kenan Karaçam, memurların tarihte ilk kez zamsız maaş aldığını ve bunda da hükümetle masaya oturan Memur-Sen'in sorumlu olduğunu belirterek, "Memurlar hesap sormalı." dedi.

Sendika binasında basın açıklamasında bulunan Kenan Karaçam, Memur Sen'i ve hükümeti, memur maaşlarına yapılmayan zamlardan dolayı kınadı. Karaçam, memurların üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade etti. Maaşa zam yapılmamasının yanı sıra aile yardımı gibi sabit ek ödemelere de zam yapılmadığını belirten Karaçam, bunun sorumlusunu ise Memur-Sen olarak gösterdi.

Memur-Sen'in hükümet yandaşı olmasının memura pahalıya mal olduğunu belirten Karaçam, "Kendisini memur sendikası sananlar, toplu sözleşmede hükümetin teklifinden bile daha düşük bir teklife evet dediler. Enflasyon farkını istemediler. Yılın ilk altı ayında enflasyon oranı yüzde 5.7 çıktı. Hiç pazarlık yapmayıp hükümetin açıkladığı yüzde 3+3 zamma razı olsalardı. Bugün enflasyon farkı olarak yüzde 2.7 daha maaşınıza zam yapılmış olacaktı. Fakat istemediler. Kirli bir oyun oynadılar. Ama tüm bunları Memur-Sen istemedi. Memurları düşünmedi. Onlar hesabını sadece kendi siyasi ikballeri üstüne yaptı. Ona göre zam isteyip, imzayı attı." diye konuştu.

Karaçam şöyle konuştu: "Hesabında, kitabında, aklında ve imzasında memurlar olmayan Malum-Sen’in yol açtığı bu felaketi hiçbir kamu çalışanı unutmamalı, aklından çıkarmamalıdır. Memur Sen, hükümetle masaya yüzde 6+6, taban aylığı 100 TL zam ve 234 TL aile yardımı talebi ile oturdu. Sadece 123 TL zamma imza attılar. Kısacası memura iki yüzlü davrandılar. Bugün enflasyon karşısında memurun maaş zammı çoktan buharlaştı. Aile yardımı Temmuz 2013’te 163 TL idi. Temmuz 2014’te de 163 TL olarak kaldı. Halbuki sadece yüzde 3+3 ve enflasyon farkına bile evet denilseydi, bugün aile yardımı 178 TL idi. Malum sendikanın 2014 yılında ellerindeki imza yetkisini kötüye kullanarak yapılan bu zulmün hesabını kamu çalışanları sormalıdır. Kendilerine iki yüzlü davranan, hükümetin teklifinden daha düşük bir zamma imza atanların yanlarına bunu kâr bırakmamalıdır. Memurun ocağına incir ağacı dikenlere memurlar gerekli dersi vermeli, bunlara daha fazla tahammül etmemelidirler. Malum sendikaya her ne şekilde olursa olsun üye olan veya yapılanlar, bir imza atarak kendilerine 2014’ü zehir eden, ceplerine kocaman bir delik açan, enflasyon canavarına memuru teslim eden malum sendikadan bir imza ile yollarını ayırmalıdırlar."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×