Kapıkule Sınır Kapısı Kapatıldı

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı, bilgisayar sistemindeki yenileme çalışması sebebiyle 12 saat süreyle giriş çıkışlara kapandı.

Kapıkule Sınır Kapısı Kapatıldı
17 Nisan 2014 Perşembe 00:43Yetkililerin günler öncesinde yaptığı duyurusu sonrasında gümrük kapısı saat 21.00 itibariyle kapılarını kapattı. Bilgisayar sistemindeki yenileme çalışmaları 12 saat sürecek. Sabah 09.00 da ise Kapıkule kapılarını giriş ve çıkışlara yeniden açılacak.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden günler öncesinden duyuru yapılmasına rağmen çok sayıda sürücü yine bu sınır kapısını kullanmaya tercih etti. Saat 21.00’den önce giriş-çıkış işlemlerini tamamlayan sürücüler yollarına devam ederken süreyi kıl payı kaçıranlar ise 12 saat beklemek zorunda kalacak.

Son dakikada sınır kapısının önüne ulaşarak saati kaçıranlar büyük üzüntü yaşadı. Kapıları kapatılmış sınır kapısından dönen sürücüler geldikleri istikamette geri döndü. Trafik ekipleri ise sürücülerin mağduriyet yaşamamaları için megafondan anons yaparak Hamzabeyli Sınır Kapısı’na yönlendirdi.

Rusya’nın Başkenti Moskova’ya sebze taşıyan Ahmet Yılmaz, kendisi için bir saatin bile çok önemli olduğunu belirterek bir an önce çıkış yapması gerektiğini belirtti.

Aracında 22 ton sebzenin bulunduğunu ifade eden Yılmaz, önünde gidilmesi gereken çok uzun yolun olduğunu ve bu nedenle zamanla yarıştığını kaydetti.
Almanya’ya giden sürücülerden Vedat Tuncay ise sistem yenileme çalışmalarından geç haberlerinin olduğunu ve şu anda ne kadar süre bekleyeceklerini bilmediklerini ifade etti. Gümrük kapıların çektikleri çilenin bitmediğini açıklayan Murat Ateşli de alıştıkları bu durumun kendilerinin yaşam tarzı haline geldiğini vurguladı.

Kapıkule Sınır Kapısı kapandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×