Kamyoncular TEM'i ulaşıma kapattı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaklaşık bin kamyon şoförü TEM otoyolunu trafiğe kapattı.

Kamyoncular TEM'i ulaşıma kapattı
14 Ocak 2014 Salı 17:33

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaklaşık bin kamyon şoförü TEM otoyolunu trafiğe kapattı. Kamyoncuların dün başta motorin fiyatlarının yüksek olması, SRC, Psikoteknik ve K-1 belgelerini gerekçe göstererek başlattığı kontak kapatma eylemi bugün de TEM'i bir süre kapatarak devam etti.

Gebze'deki Marmara Nakliyeciler Garajı'nda dün toplanan ve kontak kapatan kamyoncular bugün de protesto eylemlerini sürdürdü. Son dönemlerde artan motorin fiyatları ve hükümetin nakliyecilerle ilgili düzenlemeler nedeniyle çalışamaz hale getirildiklerini iddia eden kamyoncular, birçok nakliyat firmasının da işyerinin kapısına kilit vurduğunu belirtti. Kamyoncular, bugün de isteklerinin yerine getirilmesini isterken aralarındaki görüş ayrılıkları zaman zaman kavgaya neden oldu. Polisler, çıkan kavgaya müdahale ederek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

Kamyoncular adına basın açıklaması yapan Adem Narin nakliyatçılara motorinin daha düşük fiyata satılmasını, ticari araç sürücülerinin bulundurması zorunlu SRC belgelerinin alımının kolaylaştırılması gibi 15 maddelik istekte bulundu.

Yaklaşık 500 kamyon şoförü Gebze turnikelerinden kornalarını çalarak TEM'e girerek kısa süre yolu kapattı. Kamyon şoförleri daha sonra İstanbul yönüne doğru hız düşürerek ilerledikten sonra TEM Şekerpınar turnikelerinden çıkış yaptı. Kamyoncuların bir kısmı garaja döndü, bir bölümü Şekerpınar gişelerinin bulunduğu bölgede yolu kapatarak oturma eylemi yapmak için beklemeye geçti. CİHAN

Kamyoncular TEM'i ulaşıma kapattı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×