Kahramanmaraş’a tarımda 16 milyon lira değerinde hibe desteği sağlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 7. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Kahramanmaraş’ta 35 milyon 256 bin lira değerinde yatırım gerçekleştirildiği bildirildi.

Kahramanmaraş’a tarımda 16 milyon lira değerinde hibe desteği sağlandı
23 Aralık 2013 Pazartesi 18:13

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 7. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Kahramanmaraş’ta 35 milyon 256 bin lira değerinde yatırım gerçekleştirildiği bildirildi. Program kapsamında 90 projenin tamamlandığını aktaran Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emirailoğlu, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet yürüten proje sahiplerine 16 milyon 268 bin lira hibe ödemesi yapıldığını belirtti.

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi için 8. Etap başvuruların başladığını da ifade eden Emiralioğlu, program kapsamında bulunan yatırım konularına yüzde 50 oranında hibe desteği sağlandığını ve desteklenecek ekonomik yatırımlar için gerçek kişilerde 300 bin, tüzel kişilerde ise 800 bin lira hibe üst limitleri belirlendiğini kaydetti.

Başvuruların, 27 Ocak tarihinde sona ereceğini ve ‘KKYDP Başvuru’ internet adresinden yapıldığını söyleyen Emiralioğlu “Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımına, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine ve tamamlama projelerine, Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesislerinin yapımına, Koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projelerine kadar KDV hariç yüzde 50 oranında hibe desteği verilmektedir.” açıklamasında bulundu.


CİHAN

Kahramanmaraş’a tarımda 16 milyon lira değerinde hibe desteği sağlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×