Kadın Öğretmenden Öğrencilere: Size Tecavüz Mübah

Tokat'ta Din Kültürü öğretmeni L.Y.İ.'nin kız öğrencilere 'Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de, kötülük de mübah' dediğini öne süren veliler şikayetçi oldu.

Kadın Öğretmenden Öğrencilere: Size Tecavüz Mübah
11 Mart 2015 Çarşamba 15:12

Tokat'ta Halil Rıfat Paşa Ortaokulu'nda vazife oluşturan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ.'nin kız öğrencilere 'Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mübah, kötülük de mübah' dediğini ileri devam eden veliler şikayetçi oldu. Okul Müdürü Mahmut Demirbağ, 'Biz vakayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, muallim kendilerinden özür diledi' dedi.

'SİZE TECAVÜZ DE MÜBAH, KÖTÜLÜK DE MÜBAH'

Yeşilırmak Mahallesi'nde bulunan Halil Rıfat Paşa Ortaokulu'nda geçen pazartesi günü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ., yedinci derslik öğrencilerinin seçmeli Kur'an- ı Kerim dersine girdi. Öğretmen L.Y.İ., iddiaya nazaran sınıfta bulunan yekün 17 kız ve bay öğrencinin ders esnasında kendi aralarında konuşmasına kızarak, 'Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mubah, kötülük de mubah' dedi. Ardından, Tarsus'ta öldürülen Özgecan Aslan için şehirde düzenlenen eyleme gelen öğrencilere de iddiaya nazaran 'Siz koşarak eyleme gittiniz. O toprağın altında, Fatiha okudunuz mu? Siz de Özgecan benzeri olursunuz' ifadelerini kullandı.

VELİLER ŞİKAYET ETTİ

Kadın öğretmenin L.Y.İ.'nin kendilerine yönelik bu sözlerine üzülen kız öğrenciler mektep dönüşü olanları ailelerine anlattı. Çocuklarının anlattıklarından şoke bulunan aileler ertesi gün okula giderek muallim L.Y.İ.'den şikayetçi oldu.

Okul Müdürü Mahmut Demirbağ ile görüşen veliler, bu konu hakkında bilgi almak istedi. Okul Müdürü Demirbağ, bunun üstüne muallim L.Y.İ. ile görüştü, peşinden velilere öğretmenin sözlerinin hata anlaşıldığını söylediğini ve özür dilediğini bildirdi.

'BU ÖĞRETMEN BU OKULDA BENİM ÇOCUĞUMA DERS VEREMEZ'

Müdür Demirbağ'ın izahatlarından tatmin olmayan velilerden Fadime G. savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

'Çocuklarımızın başı açık bulunduğu için 'Size tecavüz mubah, siz de Özgecan benzeri olacaksınız. Başınızı kapatacaksınız, açık olursanız elbette tecavüz ederler, siz bunu hak ediyorsunuz' diye hakaret etmiş. Başları açık diye söylemiş. Yani 13 yaşındaki çocuğun başı açık diye böyle hakaret ediyor, seçmeli Kur'an-ı Kerim dersinde. Ben de savcılığa gidip şikayette bulundum. Bu muallim bu okulda benim çocuğuma ders veremez.'

'GEREKLİ CEZAYI ALMASINI BİZ İSTERİZ'

Türk Eğitim- Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, 'Bu iddialar bize de geldi, inşallah doğru değildir. Savunacak hiç bir yanı yok, lüzumlu cezayı almasını biz isteriz' dedi.

OKUL MÜDÜRÜ: ÖĞRETMEN ÖZÜR DİLEDİ

Bu arada Halil Rıfat Paşa Ortaokulu Müdürü Mahmut Demirağ, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, 'Biz vakayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, muallim kendilerinden özür diledi' dedi.

Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da vakayı duyduğunu ve velilerin şikayeti sonrası araştırma başlatacağını kaydetti.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×