Kadın Adayı Olmayana Oy Yok

Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, “8 Mart Kadın Dayanışma Grubu” adı altında örgütlenen kadınlar, partilerin seçim büroları ve ilçe teşkilatlarını ziyaret edip, “Bizde varız” dedi.

Kadın Adayı Olmayana Oy Yok
02 Şubat 2014 Pazar 13:38

Kadınlar, hemcinslerini aday göstermeyen partileri desteklemeyeceklerini belirten 8 bin 800 imzalı dilekçeyi de partilerin yetkililerine teslim etti.

Sırasıyla MHP, CHP, AKP ve SP seçim büroları ve ilçe merkezlerini ziyaret eden 8 Mart Kadın Dayanışma Grubu üyeleri, basın açıklaması ile kadınlara çalışma hayatında yer verilip, eğitim fırsatı eşitliği sağlanasını, ev kadınlarına sosyal güvenceye kavuşmasının sağlanmasını, engelli kadınlara engelsiz bir kent yaratılmasını, şiddete uğrayan ve terkedilen kadınlara maddi ve psikolojik destek sağlanmasını, kırsaldaki kadınların haklarını koruyan birimlerin kurulmasını istedi. Açıklamada, muhtarlık, azalık, belediye meclis üyeliği ile belediye başkanlığı gibi mevkilere kadınları aday göstermeyen partilere seçimde destek vermeyecekleri de belirtildi. Bunun 15 gün içinde yağmurlu havaya rağmen topladıkları 8 bin 800 imzalı dilekçeyle de ortaya koyduklarını belirten 8 Mart Kadın Dayanışma Grubu üyeleri, “Akhisar’ımızda siz belediye başkan adaylarımız ve partileriniz tarafından kadınlarımıza değer vererek, görev alacak kadınlarımızın Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmanızı bekliyoruz ve inanıyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×