Jilet yutan o adam konuştu

Kocaeli'de ekmeğin içinden çıktığı iddia edilen jiletin yemek borusunu kesip, kalp damarını delmesi sonucu ameliyat edilen adam konuştu.

Jilet yutan o adam konuştu
14 Mart 2015 Cumartesi 17:07

Gebze'de geçtiğimiz pazartesi günü yaşanan vakada iddialara göre, Osman Sarıboğa, bir fırından aldığı ekmeğin arasına tavuk koyarak yemeye başladı. Sarıboğa, bir zaman sonra göğsünde bir ağrı hissetti. Ağrının yediği tavuğun kemiğinden kaynaklandığını düşünen Sarıboğa, ağrılarının şiddetlenerek çoğalması üstüne ailesiyle müşterek Darıca Farabi Devlet Hastanesi acil servisine gitti. Burada rahatsızlığının sebebi belirlenemeyen Osman Sarıboğa, Pendik'teki Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

AORT DAMARINA SAPLANDI

Hastanenin acil servisine yatırılan Sarıboğa'nın tomografisi çekildi. Tomografide, yemek borusunda yabancı bir cisim olduğunu ayrım eden Yrd. Doç. Dr. Tunç Laçin, endoskopi yaptı. Endoskopi sonucunda, yabancı cismin, Sarıboğa'nın yemek borusunu delerek kalpten çıkan aort damarına saplandığı belirleme edildi. Bunun üstüne ailesinden tasdik alınarak ameliyat yapılmasına karar verildi.

Yaklaşık 6 saat devam eden ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Tunç Laçin yaşanan süreci şöyle anlattı:

“Hastamız göğüs ağrısı şikayeti ile gelmiş. Tavuk kemiği yuttuğu söylendi. Ameliyathaneden endoskopi yönetimi çıkarmaya çalıştık.Yemek borusundaki cismi gördüm, kan vardı. Bu biçimde çıkmayacağı öngörüsüne varınca, kocaman ameliyat yapmaya karar verdik. evvel yabancı cismi bulduk yemek borusu içinde. Yabancı cisim yemek borusunun art yüzünü yırtarak aort dediğimiz kalpten çıkan esas damarı da delmişti. Kalp damar cerrahisindeki arkadaşımızın sayesinde aorttan kanı denetim altına aldık dikiş yöntemiyle. Yemek borusunu da onarım ettim. Hastamızın ameliyatı 6 saat sürdü ve 4 gün de hummalı bakım süreci oldu. Dün akşam sebebi ile hastamızı servise aldık. Hayati tehlikeyi atlattı diyebiliriz. Hastamızla konuştuğumuzda ekmeği çiğnemeden yuttuğunu öğrendik. Bu biçimde yemek borusunu parçalayıp saplandığı öğrendik" 

İLK DEFA BÖYLE BİR VAKA İLE KARŞILAŞTIK

Göğüs Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Laçin, daha evvela böyle bir vakayla karşılaşmadığını anlatım ederek “İlk kez karşılaştığımız bir durum, biz de şaşırdık. Bu biçimde üçgen, hususi yapılmış bir jiletin çıkarılması durumu. Fırıncılar kullanıyormuş" dedi.

ŞU AN ÇOK İYİYİM

Ameliyat sonrası 4 gün boyunca hummalı bakımda kaldıktan sonra servise kaldırılan Matbaacı Osman Sarıboğa, ekmeğin içindeki jileti ayrım etmediğini belirterek, “Fırından ekmek aldım, tavuk eti koydum. İçindeki jileti ayrım etmedim. Birkaç saat sonra huzursuz oldum. Yutkunamamaya başladım. Tavuk kemiği diye düşündüm. Rahatsızlığım artınca hastaneye gittim. Zor bir ameliyat geçirdim. Şu anda aşırı iyiyim. Vatandaşların böyle konulara dikkat etmesi gerekir, ben kurtuldum başkaları daha fena olabilir" diye konuştu.

BENİM ÇOCUĞUMU PARÇALADILAR

Osman Sarıboğa'nın babası Alaattin Sarıboğa savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Alaattin Sarıboğa, “Bu işin ardında duracağım. Benim çocuğumu parçaladı" dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×