İtfaiye personeli Almanca dil eğitimi gördü

Zonguldak Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin AB Mesleki Eğitim Programı kapsamında Ereğli Çözüm Oxford Dershanesi’nde 128 saat Almanca dil kursu gördükleri bildirildi. Kursun bitiminde kursiyerlere sertifika verildi.İtfaiye...

İtfaiye personeli Almanca dil eğitimi gördü
11 Haziran 2014 Çarşamba 15:08

Zonguldak Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin AB Mesleki Eğitim Programı kapsamında Ereğli Çözüm Oxford Dershanesi’nde 128 saat Almanca dil kursu gördükleri bildirildi. Kursun bitiminde kursiyerlere sertifika verildi.

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’in konuya ilişkin açıklamasında "Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Karadeniz Ereğli Kent Konseyi, (Gönüllü İtfaiyeciler) Bartın Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü ile Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün proje ortağı olarak yer aldığı AB Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde; ‘Yangın müdahalesinde AB standartlarının İncelenmesi" başlıklı ve 2013-1-TR1-LEO02-49414 nolu hareketlilik projesi kapsamında görev alacak itfaiye personelimiz ve kent konseyi (Gönüllü İtfaiyeciler) üyelerine toplam 128 saat süren Almanca eğitimi görmüşlerdir. Proje kapsamında altı itfaiye personeli ile altı gönüllü itfaiyeci 22 Haziran- 05 Temmuz 2014 tarihleri arasında Almanya'nın Münih kentinde AB standartlarında yangınlara müdahale ve kurtarma çalışmaları hakkında yoğun bir eğitim alacaktır." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×