İstanbul'da Gergin Yürüyüş

Berkin Elvan yürüyüşünde gerginlik yaşandı.

İstanbul'da Gergin Yürüyüş
12 Mart 2014 Çarşamba 17:02

Berkin Elvan'ın cenazesi Şişli Meydanı'na götürülürken korteji içinden bir grup yol üzerindeki Ak Parti Şişli Seçim Koordinasyon Merkezi'ne taş attı. Saldırıda büronun camları kırıldı. 

Taş atan kişileri yine kortejde yer alan bir başka grup durdurdu . Yürüyüş devam ederken katılımcılardan bazıları kol kola girerek, Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi önünde etten barikat oluşturdu. Tam ortalık sakinleşecekti ki, yüz metre ilerde yoldan geçen bir itfaiye aracı kalabalığın arasında kaldı. İtfaiye aracının camları kırıldı. İtfaiye sürücüsü yürüyüşe katılan bazı vatandaşlar tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Bu sırada anonslarla herkesi sakin olması çağrısı yapıldı. 


MECİDİYEKÖY'DE POLİS MİNİBÜSLERİNE TAŞ ATILDI

Berkin Elvan'ın cenazesi nedeniyle yürüyen kalabalık Okmeydanı Darülaceze mevkinde D-100 karayoluna sarktı. Binlerce kişi Mecidiyeköy'e doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar atarak yürüyen grup, Şişli ayrımından dönerek D-100 karayolundan ayrıldı. Yolun kapanması nedeniyle uzun trafik kuyruğu oluştu. Bazı sürücülerle yürüyüşe katılanlar arasında tartışma yaşandığı görüldü. 

Grubun Mecidiyeköy otobüs duraklarına geldiği sırada ise iki belediye otobüsü ve bir çevik kuvvet minibüsünde bulunan polislerle yürüyenler arasında gerginlik yaşandı. Bazı eylemciler araçlara taş attı. Polisler ise araçtan dışarı çıkmadı. Atılan bir gaz kapsülünü ise eylemciler yeniden araçlara doğru attı. Gerginlik bazı eylemcilerin otobüslerle cenazeye gidenler arasında insan zinciri oluşturmasıyla ve yapılan anonslarla kısa sürede yatıştı. Çevik kuvvet minibüsü ise iki belediye otobüsünün arasına çekildi ve önüne beyaz bir minibüs çekilerek kamufle edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×