'İstanbul Yaz Akademisi' sertifika töreni

Suriye, Filistin, Mısır, Irak, Cezayir gibi 8 farklı ülkeden 90 öğrenciye sertifikaları törenle verildi.

'İstanbul Yaz Akademisi' sertifika töreni
19 Ağustos 2016 Cuma 15:13

"İstanbul Yaz Akademesi'ne katılan Suriye, Filistin, Mısır, Irak, Cezayir'in de aralarında olduğu 8 farklı ülkeden 90 öğrenci törenle sertifikalarını aldı.

Medipol Üniversitesi Medipolis Araştırma Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi'nin iş birliğiyle düzenlenen akademinin mezuniyet töreni, üniversitenin Haliç yerleşkesinde gerçekleşti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, iki haftalık programda Türk Dili ve Kültürü, Arap Baharı, Türk Siyasal Hayatı, Uluslararası Öğrenci Hareketliliği gibi başlıklarda ders, seminer ve konferans gibi etkinlikleri takip eden öğrencilere sertifikalarını verdi.

Türkiye'nin dünyanın tam merkezinde ve iddialı bir ülke olduğunu ifade eden Türkmen, bu nedenle Türkiye'nin sınırları dışındaki olaylara "Bize ne" diyemeyeceğini belirtti.

Hilmi Türkmen, şöyle konuştu:

"Dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum varsa, biz onun acısını, mağduriyetini, üzüntüsünü önemseriz. Bu önemsemek, kuru kuruya bir laf olarak algılanmamalıdır. Ülke olarak yaptıklarımız bunun açık ispatıdır. Dünyanın önemli bir şehri İstanbul'da eğitim görme imkanı bulmuşsunuz, bu ortam sizler için güzel bir ortamdır, bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×