İstanbul İstihbarat Şube Müdürü, şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında tutuklanan şüpheli Rıza Sarraf hakkında çalışma yapan mali polis ekiplerini takip ettirdiği belirtilen İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıba.

İstanbul İstihbarat Şube Müdürü, şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı
23 Aralık 2013 Pazartesi 17:08

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında tutuklanan şüpheli Rıza Sarraf hakkında çalışma yapan mali polis ekiplerini takip ettirdiği belirtilen İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş’ı 'dosyayı sızdırmak' suçlamasıyla şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı.

İddialara göre; 11 Kasım 2013 günü Rıza Sarraf’ı takip eden Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele ekipleri, Sarraf’ın Kanlıca’daki adresi önün fark ettikleri aracın istihbarat şubesine ait olduğu kaydedildi. Mali polis, bu durumu savcılığa bildirdi. Savcılar da, dosyanın sızdırılmasıyla bağlantı kurarak İstihbarat Şube Müdürü A.A.’yı şüpheli sıfatıyla Pazartesi günü (bugün) ifade vermek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na çağırdı.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’un bu çağrıya, “Hangi suçlama ve delillerle çağırdığınız tam olarak anlaşılamadı, bu çağrınız mevzuata aykırı” diyerek şube müdürünü ifadeye göndermediği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Rıza Sarraf, hakkında bir soruşturma olup olmadığını Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’e sorduğu ileri sürülmüştü. Bu kapsamda Muammer Güler’in de istihbarat şube müdürüne talimat vererek araştırma yaptırdığı iddia edilmişti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×