İnşaat mühendisleri 36 yıl sonra bir araya geldi

Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi Mühendislik Yüksek Okulu (AİTİA) İnşaat Bölümü 1978 mezunları 36 yıl sonra Adana’da buluştu. Adana, Kıbrıs, İzmir, İstanbul, Mersin, Antakya ve diğer illerde yaşamını sürdüren inşaat mühendisleri...

İnşaat mühendisleri 36 yıl sonra bir araya geldi
27 Mayıs 2014 Salı 17:08

Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi Mühendislik Yüksek Okulu (AİTİA) İnşaat Bölümü 1978 mezunları 36 yıl sonra Adana’da buluştu.

Adana, Kıbrıs, İzmir, İstanbul, Mersin, Antakya ve diğer illerde yaşamını sürdüren inşaat mühendisleri Zekeriya Turanbayburt ve Ömer Y. Özbalaban’ın organizasyonuyla Adana’da bir araya geldi. CHP Eski Milletvekili İbrahim Özdiş ve Mersin Akdeniz Belediyesi eski Başkanı Kenan Yücesoy’un da aralarında olduğu AİTİA mezunları İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nde buluştuktan sonra 1978 okul yıllığı video gösterimi ile nostalji yaşadı. Hayatını kaybeden arkadaşlarını saygıyla anan mezunlar otobüsle Adana gezisi gerçekleştirdi. Bambu kağıtlık ve resim çerçevesi ile flama hediye edilen mezunlar eski okullarını da ziyaret etti.

Buluşmanın son günü akşamında yüksekokulun tam karşısında bulunan Çapa Restoran’da akşam yemeği yiyen mezunlar adına konuşan Zekeriya Tarunbayburt, 36 yıl sonra öğrencilik günlerinin ruhunu canlandırmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Eski günlerini yad ettiklerini belirten Turanbayburt, “Bugün okuldan mezun olmuş yaşayanlar olarak yitirdiklerimizi özlüyoruz. Onlar için dudaklarımızdan, ‘Delikanlım, iyi bak yıldızlara, bir daha onları göremezsin… Biz onları yüreklerimizde görüyoruz. Bizimle birlikte yaşıyorlar. Onları yitirmedik. Çünkü onlar okulumuzun çok önemli insanlarıydı. Saygıyla anıyoruz’ cümleleri dökülüyor.” dedi.

AİTİA mezunları, 2015 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde buluşmak üzere ayrıldı. CİHAN

İnşaat mühendisleri 36 yıl sonra bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×