İngiltere’de 'Yılın Süper Avukatı' bir Türk oldu

Lonra'da yaşayan avukat Cemile Eylem Kılınç, Borçlar Hukuku alanında İngiltere'de 2014 yılının Süper Avukatı (Super Lawyers) seçildi.

İngiltere’de 'Yılın Süper Avukatı' bir Türk oldu
27 Şubat 2015 Cuma 22:50

Yöneticiliğini yaptığı kendine ilişkin bürosunda avukatlık mesleğini sürdüren genç hukukçu Cemile Eylem Kılınç (34), dünyada 'Super Lawyers' olarak tanınan müessese sebebi ile Yükselen Yıldızlar (Rising Stars) kategorisinde 2014’ün Süper Avukatı seçildi.

Genç Avukat Cemile Eylem Kılınç, aldığı mükafat ile 40 yaşın altında ve 10 yıldan az süredir avukatlık yapanların namzet gösterildiği müsabakada Borçlar Hukuku konusunda 'Yılın Avukatı' oldu. 

BAŞARIYA GİDEN HUKUK YOLCULUĞU

Cemile Eylem Kılınç, Manchester Üniversitesi’nde yasa eğitimini tamamladıktan sonra Londra Barosu’nda ticaret ve borçlar hukukunun muhtelif sahalarında yüksek lisans yaptı ve Londra Barosu’nda barrister (Yüksek Mahkeme Avukatı) ve ‘avukatlık’ ünvanı kazanarak genç yaşta kendi yasa bürosunu kurdu. Bir sene evvela kendi işini kuran Süper Avukat Cemile Eylem Kılınç, Twickenham’daki yasa bürosunda ticaret, iflas ve borçlar hukuku uzmanı 6 avukat çalışıyor.

BİR DE MESLEKİ KİTAP YAZDI

Aslen Kahramanmaraş, Elbistanlı göçmen bir ailenin kızı bulunan Kılınç, 6 yaşından itibaren başladığı tüm eğitim hayatını İngiltere’de tamamladı. Küçük yaşlardan itibaren avukat olmak arzulayan avukat Kılınç’ın, 2002 yılında hazırladığı “Türkiye’de ve İngiltere’de Kıyaslamalı İnsan Hakları” isimli İngilizce bir kitabı da bulunuyor. Şimdi 2’nci kitabı üstünde çalışan Kılınç, yöneticisi olduğu, Kılınç Warrington Hukuk Bürosu (KWS), profesyonel ve dinamik kadrosu ile dikkat çekiyor.

HUKUK CAMİASINDA SAYGIN BİR ÖDÜL

Kilinç’ı ödüllendiren, ‘Super Lawyers Rising Stars’ kategorisi, hukukçular içerisinde son derece saygın bir mükafat şekilde biliniyor. Bu ödüle kendi iş arkadaşları ve akrabalık bağları olmayan ve adları gizlenen diğer meslektaşlar sebebi ile namzet gösterilen genç hukukçular, Super Lawyers’ın mükafat Komitesi sebebi ile liyakat ve bilgi açısından titizlikle inceleniyor ve gösterilen adaylar arasından seçiliyor. Ödülü kazandığından son temel kadar haberi olmayan Avukat Cemile Eylem Kılınç, böyle bir ödüle layık görülmekten ötürü mesut olduğunu belirterek: “Bu ödüle namzet gösterildiğimi ben dahi bilmiyordum. Haberi duyduğumda ise inanamadım. Yarışmayı kazanmaktan ötürü gurur duyuyorum. Mesleğimizi her zamankinden daha iyi temsil etmeye çalışacağım ve bu ödülü gururla saklayacağım” dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×