İngiltere'den Abdullah Gül'e büyük saygısızlık

İngiltere'nin 11. Cumhurbaşkanı Gül'ü, görevi sırasında Londra'dan dönüşünde ayakkabısını çıkartarak aradığı iddia edildi

İngiltere'den Abdullah Gül'e büyük saygısızlık
21 Kasım 2016 Pazartesi 22:41

Sonhaberler | Haber Merkezi

İngiltere'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e büyük terbiyesizlik yaptığı ortaya çıktı. İddiaya göre, yıllar önce yaşanan olayın detaylarını ve Türkiye'nin tepkisini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu anlattı.

Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Muhyar, bugünkü köşesinden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görevi sırasında İngiltere'de yaşadığı bir olayı aktardı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun anlattıklarına dayandırılan yazıya göre, Abdullah Gül'ün görevi sırasında gittiği İngiltere'de güvenlik gerekçesiyle ayakkabılarının çıkartılmış. 

Vahap Munyar'ın köşesinden aktardığı olayı Bakan Çavuşoğlu, "Beyoğlu Sohbetleri” sırasında anlattı. Olayın detayları şöyle:

"Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB ülkelerinin Türkiye’ye karşı olumsuz tutumlarını anlatırken bir örnek verdi:

- İngiltere’de 11’inci Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü havalimanında uçağa binerken aradılar. Ayakkabısını çıkarttırdılar. Sen Cumhurbaşkanımın ayakkabısını nasıl çıkarttırırsın?
Bu olaydan sonra İngiltere Dışişleri Bakanı’nın Türkiye’ye geldiğini belirtti:
- Diyaloğumuz gayet iyi. Çok güzel bir görüşme yaptık. Dönüşünde talimat verdik, havalimanında ayakkabısı çıkartıldı, çoraplarına kadar arandı. Sen benim Cumhurbaşkanıma yaparsan, ben de sana yaparım."

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×