İl Müftüsü Öztürk, yaz Kur’an kursunu ziyaret etti

Nevşehir’de ilköğretim okullarının yaz tatiline girmesi ile cami ve Kur’an kursları çocuklarla dolup taşıyor. 23 Haziran-22 Temmuz 2014 tarihleri arasında arasında düzenlenen yaz kurslarında Kur’an-ı Kerim ve İslami bilgi eğitimi tüm...

İl Müftüsü Öztürk, yaz Kur’an kursunu ziyaret etti
09 Temmuz 2014 Çarşamba 17:18

Nevşehir’de ilköğretim okullarının yaz tatiline girmesi ile cami ve Kur’an kursları çocuklarla dolup taşıyor. 23 Haziran-22 Temmuz 2014 tarihleri arasında arasında düzenlenen yaz kurslarında Kur’an-ı Kerim ve İslami bilgi eğitimi tüm heyecanı ve güzelliğiyle devam ediyor.

Merkez 350 Evler Camiinde Yaz Kur’an Kursu’na katılan yaklaşık 70 erkek öğrenciye eğitimleri 350 Evler Camii Müezzin-Kayyımı Yahya Kabakçı ve geçici görevli İmam-Hatip Ahmet Oduncu tarafından veriliyor. İl Müftüsü Yakup Öztürk, 350 Evler mahallesinde bulunan 350 Evler Camii ve Kur’an Kursu’nu ziyaret etti.

Her ailenin çocuğunu kurslara göndermesi gerektiğini vurgulayan İl Müftüsü Yakup Öztürk, bunun Allah katında bir sorumluluk olduğunu dile getirdi.

Müftü Yakup Öztürk öğrencilere yaptığı konuşmada; “Sizleri tebrik ediyorum. Yaz tatilinizi en güzel şekilde değerlendiriyor, Yüce Kitabımız Kur’an-ı okumayı öğreniyorsunuz. Bu arada Zarûrât-ı Diniyye dediğimiz her Müslümanın bilmesi gereken namaz, abdest, gusül, teyemmüm gibi ibadet, Allah’a, meleklerine, peygamberlerine, kitaplarına, kadere ve ahiret gününe iman gibi itikat bilgilerinizi de öğreniyorsunuz. Allah’ın evi olarak tabir edilen camide Allah’ın misafiri oluyor, edep ve terbiye kurallarını da öğreniyorsunuz. Sizi gönderen anne babalarınıza, emek veren hocalarınıza teşekkür ediyorum. Küçük yaşta öğrenmek taşa yazı yazmak gibidir, asla unutulmaz. Bu fırsatı iyi değerlendirmenizi ve öğrendiklerinizi uygulamanızı istiyorum. Yani ahlaken de olgunlaşmanızı istiyorum. Zira Yunus Emre Merhum; “İlim elinde çıra, yak da Mevla’nı ara. Bilmek olmak değildir, olmaya bak olmaya!” demiş” diye konuştu.

Müftü Öztürk, ziyarette çocuklara sorularda sordu, aldığı doğru cevaplar karşısında memnuniyetini dile getirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×