İHD'den Alperen Ocakları'na suç duyurusu

İHD, eşcinsel yürüyüşü engelleyeceğini açıklayan Alperen Ocakları ve Anadolu Gençlik Derneği hakkında suç duyurusunda bulundu

İHD'den Alperen Ocakları'na suç duyurusu
15 Haziran 2016 Çarşamba 13:28

İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, LGBTİ'nin Beyoğlu'nda yapmayı planladığı "onur yürüyüşü"nü engelleyeceklerini bildiren Müslüman Anadolu Gençliği ve Alperen Ocakları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan İHD üyesi bir grup, ABD'nin Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinde gerçekleştirilen gece kulübü saldırısını kınadı.

Grup adına açıklama yapan İHD Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Panuş, Müslüman Anadolu Gençliği üyelerinin, derneğin internet sitesinden ve sosyal medyadan çağrı yaparak LGBT'nin Beyoğlu'nda gerçekleştirmeyi planladığı "onur yürüyüşü"nü yaptırmayacakları yönünde tehdit içeren mesajlar yayımladıklarını söyledi.

Alperen Ocakları İstanbul Şubesinden de benzer açıklamalar yapıldığını belirten Panuş, "İHD olarak yapılan çağrıları, insan haklarını açıkça çiğnediği, kin ve nefret içeren beyanlar içerdiği için kınıyoruz. Özgürlükleri tehdit eden bu açıklama için suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dernek adına hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Dilekçede, Müslüman Anadolu Gençliği ve Alperen Ocakları İstanbul Şubesi temsilcileri hakkında, "halkı kin ve düşmanlığı tahrik, hakaret, ayrımcılık ve tehdit" suçlarından soruşturma açılması istendi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×