İETT'den Necmettin Erbakan'a vefa

İETT, eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı vefatının dördüncü yıldönümünde unutmadı.

İETT'den Necmettin Erbakan'a vefa
27 Şubat 2015 Cuma 15:21

Erbakan’ın Zeytinburnu Merkez Efendi Mezarlığı’ndaki kabrinin yakınında olan Mevlanakapı Otobüs Durağı’nı Erbakan anısına tekrar düzenlendi. Yapılan tasarım çalışmasıyla Erbakan’ın fotoğrafları ve hayat hikayesi durağa yerleştirildi.

MEHMET AKİF VE BARIŞ MANÇO DURAĞI

Uygulama daha evvela Aralık ayında Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümünde Fatih’teki Mehmet Akif Ersoy Durağı’nda, ocak ayında Barış Manço’nun ölüm yıldönümünde ise Kadıköy Moda’daki Barış Manço Durağı’nda yapılmıştı. Barış Manço Durağı’nın hazırlandığı gün Manço’nun benzeri Lale Manço ve oğlu Batıkan Manço da durağa gelerek İETT’ye teşekkür etmişti.KAHVECİ: “TÜRKİYE’NİN UNUTULMAZ DEĞERLERİNE VEFA”

Bilgilendirme ve Türkiye’nin unutulmaz değerlerine vefa amacıyla yapılan durak giydirme çalışmalarının halkın merakını topladığını belirten İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, yaptığı izahatda, durak uygulamalarının bundan sonra da siyaset, sanat ve düşünce insanlarının anısına yapılmaya devam edeceğini söyledi. 

İETT’nin de Türkiye’ye ve dünyaya malolmuş adlar yetiştirdiğini hatırlatan İETT Genel Müdürü Kahveci, “Değerlerimize sahip çıkmalıyız, toplumsal hafızamızı taze tutarsak geçmişi daha net görüp geleceğe doğru cihet verebiliriz. Biz toplu nakil konusunda bunu yaptığımız benzeri İstanbul’un hayat kültürüne de kıymet katmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×