Hocalı şehitleri Trabzon'da anıldı

Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında 1992'de Ermenilerce gerçekleştirilen katliamda şehit edilen 613 Azeri vatandaşı Trabzon’da anıldı.

Hocalı şehitleri Trabzon'da anıldı
26 Şubat 2014 Çarşamba 11:58

Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında 1992'de Ermenilerce gerçekleştirilen katliamda şehit edilen 613 Azeri vatandaşı Trabzon’da anıldı. 22 yıl önce gerçekleşen katliamın görüntülerinin paylaşıldığı programda duygusal anlar yaşandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) okuyan Azerbaycanlı öğrenciler tarafından düzenlenen ‘Hocalı’yı Unutma Unutturma’ adlı etkinlik, KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Öksüz’ün açılış konuşmasını yaptığı anma programına, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

Programın düzenlenmesine öncülük eden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi ve aynı zamanda Azerbaycan ASAIF Derneği’nin Trabzon üyesi olan Resulzade Nezrin, Hocalı katliamını anlatan bir sunum yaptı. Nezrin ve İşletme Bölümü öğrencisi Azeder Derneği Trabzon Temsilcisi Nicat Memmedov tarafından hazırlanan sunumda, Hocalı’da yaşanan katliamın görüntüleri ve tanıklarla yapılan röportajlarla, orada yaşanan dram anlatıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Resulzade Nezrin, programı düzenlemedeki amaçlarının, Türklerin dinmeyen gözyaşı olan Hocalı’yı anlatmak ve oradaki vahşeti unutmamak, unutturmamak olduğunu ifade etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×