Hocaefendi’nin avukatı: İddialar, algı yönetimine yönelik iftiradır

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak, ‘böcek soruşturması’nda adı geçen Başbakan’ın eski koruma personeliyle müvekkilinin resimlerinin birlikte sunulmasını iftira olarak niteledi. Avukat Nurullah Albayrak, açıklamasında,...

Hocaefendi’nin avukatı: İddialar, algı yönetimine yönelik iftiradır
18 Haziran 2014 Çarşamba 12:38

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak, ‘böcek soruşturması’nda adı geçen Başbakan’ın eski koruma personeliyle müvekkilinin resimlerinin birlikte sunulmasını iftira olarak niteledi.

Avukat Nurullah Albayrak, açıklamasında, “Aylar öncesinde müvekkilim Sayın Fethullah Gülen’i peşinen suçlu ilan etmeye çalışan bir kısım medya, iftiralarını 17 Haziran 2014 tarihli böcek soruşturması üzerinden sürdürmektedir. Devletin en titiz görevlendirme birimlerinden olan Başbakan’ın koruma ekibini müvekkilim ile irtibatlandırma gayretleri ne hukukidir, ne de insani. Haklarında soruşturma başlatılan eski koruma müdürleri ve ekibi, devletin görevlendirdiği, görevlerinin hesabını da devlete veren memurlardır. İlgili haberlerin müvekkilim Sayın Fethullah Gülen’in resimleriyle birlikte sunulması tam bir sorumsuzluk ve algı yönetimine yönelik iftiradır.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, “Aylardır ‘nefret havuzu’nu doldurma gayretindeki bir kısım medyanın, sorumsuzca yaptığı iftira niteliğindeki haberleri yapanlar ve yayanlarla ilgili her türlü hukuki haklarımızı arayacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” denildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×