Hızlı okuma kursunun başarısı notere onaylattırıldı

Kayseri’de bin 709 öğretmen ve öğrencinin katıldığı hızlı okuma kursunun başarısı, notere onaylattırıldı.

Hızlı okuma kursunun başarısı notere onaylattırıldı
24 Nisan 2014 Perşembe 19:18

Kayseri’de bin 709 öğretmen ve öğrencinin katıldığı hızlı okuma kursunun başarısı, notere onaylattırıldı.

    Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikmen, 18 okulda 509 öğretmen ve bin 200 öğrencinin hızlı okuma kursunu başarı ile tamamladığını söyledi. Erciyes DEHA Hızlı Okuma ekibi ile bir toplantı düzenleyen Dikmen, ilçede öğretmen ve öğrencilere yönelik uyguladıkları hızlı okuma çalışmalarını değerlendirdi. Erciyes DEHA Hızlı Okuma Ekibi’nin gayretli çalışmaları gerek Melikgazi’de gerekse Kayseri genelindeki başarılarının gurur verici olduğunu kaydeden Dikmen, “Erciyes DEHA Hızlı Okuma Ekibi ilkokul seviyesine uygun hazırladıkları kitapla, öğretmen ve öğrencilere hızlı okuma becerisini kazandırdılar. Üstelik noterle de belgelediler. İlçemizde 18 okulda 509 öğretmen ve bin 200 öğrenci hızlı okuma kursunu başarıyla tamamladı.” dedi.

     Hızlı okuma kurslarının öğrencilere faydalı olduğunu ve okumalarının hızlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Dikmen, “Dakikada 180-190 kelime ortalamasıyla başlayan kursiyerlerin en az okuyanı 400-450 kelimeye çıktığını gördük. Bazı öğretmenlerimizin bin, 2 bin hatta 3 bin kelime okuduklarına şahit oldum. Bu çalışma sadece eğitim camiasına yönelik bir çalışma değil. Dışarıdan isteyen herkes için grup oluşturulduğu takdirde önümüzdeki dönem Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyet alanlarında göstermek suretiyle yaygınlaştırabiliriz. Aslında bu okuma yazma bilen herkesin alması gerekli bir eğitimdir.” diye konuştu.

    Hızlı Okuma Ekibi Koordinatörü İdris Doğan da, “Hızlı okuma projesini ilkokul öğretmenlerine uyguladık. Bugüne kadar 509 öğretmen bu kurslara katıldı ve belge aldı. Bütün öğretmenlerimizin bu kurstan faydalanmasını düşündük. Bunun için 2014- 2015 öğretim yılından itibaren hızlı okuma projesi olarak uygulamaya karar verdik.” şeklinde konuştu. CİHAN

Hızlı okuma kursunun başarısı notere onaylattırıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×