Hırsızlardan bıkan köylüler, ellerinde silahla nöbet tutuyor

Sakarya’nın Karasu ilçesi Karamüezzinler ve Denizköy’ünde 60’dan fazla evin soyulması köylüleri isyan ettirdi.

Hırsızlardan bıkan köylüler, ellerinde silahla nöbet tutuyor
29 Aralık 2013 Pazar 13:03

Sakarya’nın Karasu ilçesi Karamüezzinler ve Denizköy’ünde 60’dan fazla evin soyulması köylüleri isyan ettirdi. Yürüyüş yapıp patpat denilen tarım araçları ile yol kapatan köylüler gece ellerinde silahla hırsız nöbeti tuttu.

Köylüler hırsızların bir türlü yakalanmadığı gerekçesiyle köy içinden geçen yolu kapattı. Eylem yapan köylülerle sürücüler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Köylüler bir süre sonra yolu trafiğe açtı. Köylüler eylemden sonra aralarında anlaşarak av tüfekleri ve fenerle gece nöbet tuttu.

Bir süre trafiğe kapattıkları yolu daha sonra açarak araçlar yollarına devam etti. Köylüler Daha sonra yolu bir süre trafiğe kapatarak eylem yaptılar. Hırsızlar Köyden 60’dan fazla evleri soyulunca, köylüler aralarında anlaşarak gece boyunca nöbet tutmaya başladılar. Köylüler silahlanıp köydeki sokakları ellerin el feneri iye gezerek nöbet tutuyorlar.

Hırsızlık olaylarından çok cezaların caydırıcı olmamasından dert yanan köylülerden Eyüp Yaman, son bir yılda 60’dan fazla evin hırsızlar tarafından soyulduğunu söyledi. Yaman, "Bu zamana kadarda hiçbir hırsız yakalanmadı. Ben kaymakam beyle görüştüm, Jandarmayla da görüştüm. Kendilerinin ilgilendiklerini ve sayının bu kadar olduğunu bilmediklerini söylediler. Şu ana kadar herhangi bir hırsız ve şüpheli yakalanmamıştır. Ben yetkililerin dikkatini çekmek istiyorum bu konuda. Önceleri koyunlarımız sığırlarımız çalınıyordu tarlalardan ve ağırlardan. Şimdi evlerimize giriyorlar ve evlerimizdeki kap kaçak beyaz eşyalarımızı çalıyorlar." diye tepki gösterdi.

Köyde bakkallık yapan Melek Türkmen ise bakkalınını soyulduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bana 10 bin lira zarar verdiler. Yetkililere söyledik ama hala bir türlü hırsızlar yakalanmadı. Benim gibi bu köyde çok kişi mağdur olarak evleri soyuldu bir an evvel hırsızların yakalanmasını istiyoruz."

Ali Yaman isimli vatandaşta, kendisinin yurt dışında yaşadığını, yurt dışından izine geldiklerinde evdeki bütün eşyalarımız hırsızlar tarafından çalındığını gördüklerini ifade ederek “ Yaşanan hırsızlık olaylarını önlemek için ellerimizde silah geceleri nöbet tutuyoruz. Köydeki sokakları karış karış gezerek hırsızları caydırmaya çalışıyoruz “ dedi.
CİHAN

Hırsızlardan bıkan köylüler, ellerinde silahla nöbet tutuyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×