Hayırsever Ertürk, Sarıgöl'de 6 derslikli ek bina yaptıracak

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, hayırsever Hikmet Ertürk Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu bahçesine 6 derslikli ek bina yaptıracak.

Hayırsever Ertürk, Sarıgöl'de 6 derslikli ek bina yaptıracak
27 Mart 2014 Perşembe 19:38

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, hayırsever Hikmet Ertürk Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu bahçesine 6 derslikli ek bina yaptıracak. Ek binanın yapılmasıyla öğrenciler ikili eğitimden tam gün eğitime geçecek. Yaklaşık 800 bin liraya malolacak bina, önümüzdeki eğitim, öğretim yılında hizmete açılacak. 6 derslikli ek binanın protokolü Valilik Brifing Salonu’nda düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve hayırsever Hikmet Ertürk katıldı.

Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu bahçesine yapılacak olan ek bina 3 bin 249 metrekarelik İl Özel İdaresi adına kayıtlı arsa üzerine inşa edilecek. İnşaatın yürütülmesi için gerekli malzeme için 100 bin TL’lik kısmı Sarıgöl Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, kalan kısım için nakit ve hizmet şeklindeki harcamalar bağışçı hayırsever Hikmet Ertürk tarafından karşılanacak.

Vali Abdurrahman Savaş, Sarıgöl’de öğrenci mevcudunun oldukça fazla olduğunu belirterek, “Sarıgöl ilçemizde hayırsever Hikmet Ertürk bugüne kadar eğitim hizmetleri konusunda geçmiş dönemlerde de bize çok değerli katkılar sunmuşlar. Anadolu Öğretmen Lisesinin arsasını Milli Eğitime bağışlayarak okul yapımına imkan sağlamışlardır. Ayrıca buradaki yurt da hayırseverimizin katkıları ile yapılmıştır. Ben bu değerli katkılarından dolayı bu eğitim kurumunda eğitim gören çocuklarımız adına, Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına kendilerine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Mimar Sinan İlkokulunda derslik eksikliği nedeni ile ikili eğitim yapılıyor. Bu okulumuzun bahçesine 6 derslikli bir ilkokul binası yaptırmak sureti ile çocukların yarım gün eğitim almaları yerine tam gün eğitim almaları sağlanacaktır. Kaymakamlığımızın bünyesinde iki gün sonra tüzel kişiliği sona erecek olan Köylere Hizmet Götürme Birliğinin elindeki cüzi bir imkanı malzeme yardımına dönüştürerek 6 derslikli bu okulumuzu yapacağız. 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak 2014-2015 eğitim yılına Mimar Sinan İlkokulu 6 derslik ilave edilmiş hali ile 14 dersliğe sahip bir okula dönüşmüş olacak. Ben derneğimize ve hayırseverimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayırsever Hikmet Ertürk de şunları söyledi: “Bu çocuklar bizim çocuklarımız, memleket bizim memleketimiz. Ben kendi memleketime hizmet etmekten gurur duyuyorum. Okul yaptırma olayı bizim alışkanlığımız oldu. Üçüncü okul projemizde var. İnşallah onu da başarırız.” Mimar Sinan İlkokulunun bahçesine yapılacak olan ek bina, bağışçının inşaata başlama tarihinden itibaren en geç 6 ay sonra bitirilip 2014-2015 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×