Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal'dan açıklama

Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, bir gazetede kendisine yönelik maksatlı ifadeler içeren haberlere tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal'dan açıklama
24 Temmuz 2016 Pazar 13:03

Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, bir gazetede kendisine yönelik maksatlı ifadeler içeren haberlere tepki göstererek açıklamalarda bulundu. Ünal, Hava Kuvvetleri Komutanı olarak Genelkurmay Başkanı ile uyum içinde çalıştıklarını savundu. Ünal'ın tepki gösterdiği haberde, Ünal'ın Genelkurmay Başkanlığı'na artık güvenmediği savunuluyordu. 

Ünal, bazı basın yayın organlarında kamuoyunu yanıltıcı haberlerin yer aldığını belirtti. "Hava Kuvvetleri olarak kendi içimizde yaptığım bir konuşma maksatlı olarak ve çarpıtılarak basına yansıtılmıştır." ifadesini kullanan Orgeneral Ünal, söz konusu haberleri gerçek dışı olarak nitelendirdi.

Orgeneral Ünal, "Biz Genelkurmay Başkanımız ile mutlak itaat ve büyük bir uyum içerisinde, gece gündüz demeden yoğun bir gayretle, içimizde ur haline gelmiş olan illegal çete mensubu terörist hainleri (FETÖ) temizleme çalışmalarımızı büyük bir kararlılık, azim, inanç ve el birliğiyle yürütmekteyiz. Hiç kimsenin bu konuda en ufak bir şüphesi olmamalıdır." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×