Hatay'daki eylemlerde polis aracına 4 merminin isabet ettiği açıklandı

Hatay Valiliği, ilde gerçekleştirilen Berkin Elvan eylemlerinde polise karşı ateşli silah kullanıldığını açıklandı.

Hatay'daki eylemlerde polis aracına 4 merminin isabet ettiği açıklandı
13 Mart 2014 Perşembe 12:23

Hatay Valiliği, ilde gerçekleştirilen Berkin Elvan eylemlerinde polise karşı ateşli silah kullanıldığını açıklandı.

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada; 11 Mart Salı günü Berkin Elvan'ın vefatı üzerine Hatay genelinde gerçekleştirilen eylem ve etkinliklere Defne, İskenderun ve Samandağ ilçelerinden 8 bin 300 kişinin katıldığı açıklandı.

Hatay Valiliği, Hatay'ın büyükşehir statüsüne alınması ile birlikte yeni kurulan Defne ilçesinde bulunan Uğur Mumcu Alanı’ndan benzin istasyonu önünde güvenlik güçleri ile grup temsilcileri arasında yapılan görüşme esnasında, grup içerisinden yüzü maskeli şahıslar tarafından güvenlik güçlerine yönelik olarak havai fişek atıldığı, ses yayın aracı ile yapılan ikaz tekrarlarına rağmen saldırılar devam ettiği ve 4 güvenlik görevlisinin yaralandığı bilgisi verildi.

Gösteriler sırasında yaşanan kargaşada silah seslerinin işitildiği ve yapılan incelemelerde polis şortland aracına 4 tabanca mermisinin isabet ettiği bilgisi verildi. Havai fişek atılmasının üzerine gruba müdahalede bir kişi gözaltına alınırken şahıs hakkında yapılan yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldığı bilgisine de yer verilen açıklamada şöyle denildi "İlimizin huzur ve sükûnetini muhafaza etme konusunda gösterdiği sağduyu için halkımıza teşekkür ederiz. Hemşerilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serinkanlı bir şekilde ferasetle davranacağına olan inancımızı ifade ederken, hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×