Halı sektörüne 23 desinatör kazandırıldı

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) tarafından düzenlenen 'Bilgisayar Destekli Halı Desinatörlüğü Eğitimleri' kursunu tamamlayan 23 kursiyere sertifikaları törenle verildi.GAHİB tarafından halı desen tasarımı alanında...

Halı sektörüne 23 desinatör kazandırıldı
05 Haziran 2014 Perşembe 12:08

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) tarafından düzenlenen 'Bilgisayar Destekli Halı Desinatörlüğü Eğitimleri' kursunu tamamlayan 23 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

GAHİB tarafından halı desen tasarımı alanında yeni ve nitelikli desinatörlerin sektöre kazandırılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 'Bilgisayar Destekli Halı Desinatörlüğü Eğitimleri' kursu sona erdi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 23 kursiyere sertifikaları GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan tarafından verildi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) hizmet binasında düzenlenen törende konuşan Kaplan, mart ayında başlayan ve 3 ay boyunca süren eğitimde kursiyerlerin sektöre uyum süreçlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kursu tamamlayan desinatörlerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını belirten Kaplan,” Kursiyerlerimiz için halı firmalarımızın yöneticilerinin de katılacağı bir tanışma toplantısı tertip edeceğiz. Bu toplantı ile karşılıklı olarak çalışma şartlarında anlaşan kursiyer ve firmalarımızın eşleştirilmesini sağlayacağız.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×