Güroymak’ta gençlik merkezi projesi hayata geçiriliyor

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı'nca projesi hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı'nın Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) hibe başvuruları kapsamında sunulan Gençlik Merkezi Projesi İçişleri Bakanlığı'nca kabul edildi. Projenin...

Güroymak’ta gençlik merkezi projesi hayata geçiriliyor
04 Temmuz 2014 Cuma 18:08

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı'nca projesi hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı'nın Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) hibe başvuruları kapsamında sunulan Gençlik Merkezi Projesi İçişleri Bakanlığı'nca kabul edildi.

Projenin kabul edilmesiyle birlikte bu kapsamda Kaymakamlık tarafından ilçe merkezine gençlik merkezi yapılarak Güroymaklı gençlerimizin hizmetine sunulması için çalışmalar kısa sürede başlatılacak. İlçe merkezinde gençlerin ve öğrencilerin ders çalışabilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştirebilecekleri bir merkezin bulunmamasının sıkıntısını yaşadıklarını, projelerinin kabul edilmesiyle birlikte de bu sıkıntının büyük ölçüde çözüleceğini belirten ilçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, "Gerek Kaymakamlığımızın gerekse de yapılan projelerden çeşitli binaları kiralayarak öğrencilerin ve gençlerin hizmetine kısa süreli olarak sunuyorduk. Kuzrumumuza ait bir binanın olmaması projelerimizin sürdürülebilirliğinin önünde çok önemli bir engel teşkil ediyordu. Son yaptığımız proje ile ilçe merkeinde gençlerimize ve öğrencilerimize ders çalışma imkanı sunacak, onların sosyal, kişisel ve bedensel gelişimlerine yardımcı olacak destek eğitimlerinin verileceği bir merkez açılacaktır. Gençlerimizin sağlıklı ve eğitimli yetişmeleri ileride ailelerine, toplumsal hayata faydalı birey olarak yetişmeleri bizim vazifemizdir. İlerleyen günlerde gençlerimize yönelik birçok aktivite artarak devam edecektir. Projemiz ilçemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

CİHAN

Güroymak’ta gençlik merkezi projesi hayata geçiriliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×