Güneşdoğdu: Okuduğum ilahilerde beni etkileyen özlü bir cümle ve mana vardır

Samsun’un Bafra Öğretmenevi'nin işlettiği Ali Kale Turistik Tesisleri'nde Bekar Orman Ürünleri tarafından iftar verildi. İftara çok sayıda davetli misafir aileleriyle birlikte katıldı. Misafirler, Mustafa Özcan Güneşdoğdu tarafından seslendirilen...

Güneşdoğdu: Okuduğum ilahilerde beni etkileyen özlü bir cümle ve mana vardır
22 Temmuz 2014 Salı 14:53

Samsun’un Bafra Öğretmenevi'nin işlettiği Ali Kale Turistik Tesisleri'nde Bekar Orman Ürünleri tarafından iftar verildi. İftara çok sayıda davetli misafir aileleriyle birlikte katıldı. Misafirler, Mustafa Özcan Güneşdoğdu tarafından seslendirilen ilahi ve kasideleri dinledi.

    Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftarın ardından başlayan ve Mustafa Özcan Güneşdoğdu tarafından seslendirilen ilahi ve kasideler dinleyenleri mest etti. Mustafa Özcan Güneşdoğdu yaptığı açıklamada; "Ben aslen Çankırılıyım. Ancak; Bafra’ya ayrı bir ilgi duyuyorum. Bafra’ya kendi memleketimden daha sık geliyorum. Burada Çankırı’dan daha fazla tanıdık dostlarımız oldu. Bafra’nın misafirperverliği, sıcak ve ilgili konukseverliği, bizlerde büyük yer etti. Müsaade ederseniz sizlere Hemşehrilerim diye hitap etmek istiyorum." dedi.

    6 firmanın sponsorluğunda düzenlenen konserde konuşan Güneşdoğdu, "Değerli hemşehrilerim; ben okuduğum ilahileri seçerken, ‘falanca güzel okudu ben de okuyayım’ gibi bir anlayışta olmadım. Ben okuduğum kaside ve ilahileri seçerken, beni etkileyen mutlaka içerisinde özlü bir cümle ve mânâ vardır. İşte o mânâ beni o ilahiyi veya kaside’yi okumaya meylettirmiştir." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×