Gül, bütün illeri gezen ilk cumhurbaşkanı olacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Gül, yarın çıkacağı Tekirdağ ve Kırklareli gezisi ile Türkiye’deki bütün illere resmi ziyaret gerçekleştiren ilk cumhurbaşkanı olacak. 17-18 Haziran...

Gül, bütün illeri gezen ilk cumhurbaşkanı olacak
16 Haziran 2014 Pazartesi 15:43

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Gül, yarın çıkacağı Tekirdağ ve Kırklareli gezisi ile Türkiye’deki bütün illere resmi ziyaret gerçekleştiren ilk cumhurbaşkanı olacak.

17-18 Haziran tarihlerinde Tekirdağ ve Kırklareli illerini ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, bu ziyaretiyle görev süresinde 81 ile resmi bir ziyaret gerçekleştiren ilk cumhurbaşkanı olacak. Gül, görev yaptığı 7 yıl süresince Türkiye’nin tüm illerine giden ilk cumhurbaşkanı olarak kayıtlara geçecek. Cumhurbaşkanı olarak seçildiği 28 Ağustos 2007 tarihinden sonra ilk yurt içi gezisini 11 Eylül 2007’de Van’a gerçekleştiren Abdullah Gül’ün ziyaret ettiği ilk şehirler Van, Hakkari, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır oldu. Cumhurbaşkanı Gül, Burdur’a 43 yılın ardından giden ilk cumhurbaşkanı olurken, Tunceli de 14 yılın ardından ilk cumhurbaşkanını, Abdullah Gül’ün şahsında ağırladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×