GÜEDER: Herkesin Peygamber Efendimiz'i (sas) okuması ve tanımasını istiyoruz

Gümüşhane Eğitimciler Derneği (GÜEDER) Başkan Vekili Ramazan Tali, Peygamber Yolu Derneği tarafından organize edilen 'Herkes O’nu Okuyor' kampanyası ile Peygamber Efendimiz Hz.

GÜEDER: Herkesin Peygamber Efendimiz'i (sas) okuması ve tanımasını istiyoruz
13 Şubat 2014 Perşembe 12:13

Gümüşhane Eğitimciler Derneği (GÜEDER) Başkan Vekili Ramazan Tali, Peygamber Yolu Derneği tarafından organize edilen 'Herkes O’nu Okuyor' kampanyası ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) örnek hayatını ilde öğrenmeyen, bilmeyenin kalmamasını istediklerini söyledi. Tali, "Çünkü Hz. Peygamber (sas) bütün bir insanlığa gönderilmiştir. Hedef, herkese ulaşmak. Hepimiz O’nu (sas) bir kere daha, biraz daha farklı okuyacağız. Ailecek okunacak, sınıflarda okunacak, böylece Türkiye’nin sathında her yerde Efendimiz’in (sas) adı duyulacak." dedi.

Son Peygamber Hz. Muhammed’in (sas) daha iyi tanınmasını sağlamak amacıyla Peygamber Yolu Derneği tarafından organize edilen 'Herkes O’nu Okuyor' kampanyası için Gümüşhane Eğitimciler Derneği (GÜEDER) tarafından Gümüş Otel'de basın toplantısı düzenlendi. Peygamber Yolu Derneği ile yaptıkları protokol gereği, Gümüşhane’deki ‘Herkes O’nu (sas) Okuyor’ kampanyasını GÜEDER olarak takip edeceklerini söyleyen Dernek Başkan Vekili Ramazan Tali, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) hayatı, güzel ahlakı, barışçıl kişiliği, yaptıkları, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorluklar, sabrı ve nice özelliklerini topluma ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Tali, 7 Ocak-24 Mart 2014 tarihleri arasında kayıt yaptırıp kitapları okuyanlar için 31 Mart-12 Nisan tarihlerinde sınavlar gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Kampanyanın amacının, Peygamber Efendimiz’in (sas) doğru bir şekilde tanınması ve tanıtılması olduğunu belirten Tali, "Yarışma ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacak. Ortaokul öğrencilerinin Rahime Kaya’nın ‘Efendiler Efendisi Hz. Muhammed’, lise öğrencilerinin Reşit Haylamaz’ın ‘Efendimiz’ ve yetişkinlerin de muhterem Fethullah Gülen’in ‘Sonsuz Nur’ adlı kitabını okuması gerekiyor. Sınav sonuçlarına göre il birincileri, bölge ve Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan 2. ve 3. etap sınavlara katılma hakkını elde etmiş olacak. Hem ilimizde hem de ülke genelinde ortaokul, lise ve yetişkinler olmak üzere dereceye giren 11’er kişiye çok özel ödüller takdim edilecek. Sınavda dereceye girenler umre ziyaretleri, akıllı tabletler, bisiklet, tam ve çeyrek altınlarla ve birbirinden sürpriz hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışma sonuçları Nisan ayında açıklanacak." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×