Gözyaşları içerisinde şehit pilot uğurlandı

Konya'da F-4E savaş uçağının düşmesi sonucu şehit olan Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Gözyaşları içerisinde şehit pilot uğurlandı
06 Mart 2015 Cuma 14:48

Konya’da 112 Filo’ya ilişkin bir F-4E uçağının düşmesi neticesinde şehit bulunan 2 pilottan Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış için bugün Kocatepe Camii’nde cuma namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine şehidin benzeri Sema Tanış ve 9 maaş kızı Miraç Berna, anası Yurdagül Tanış, babası Hayri Tanış ve yakınları başta olmak üzere Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Recep Bülent Bostanoğlu, EDOK Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile şehit ve gazi yakınları, milletvekilleri, bir takım devletlerin Ankara’da vazife oluşturan büyükelçileri ve askeri ataşeleri, Ankara Garnizonu’nda görevli general, zabit ve astsubaylar ile yurttaşlar katıldı.

"BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN"

Meclis Başkanı Çiçek, Kocatepe Camii’ne gelişinde şehidin ailesine taziyesini sundu. Taziye esnasında şehidin babası Hayri Tanış, "Ben yandım başkaları yanmasın. Oğlum 9 maaş çocuğunu bırakıp nasıl gittin" diyerek acısını dile getirdi. Baba Tanış’ı Başbakan Yardımcısı Arınç sarılarak teselli etmeye çalıştı. Meclis Başkanı Çiçek de kederli baba ile uzun zaman sohbet ederek teskin etti. Şehidin benzeri Sema Tanış’ın ise ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Şehidin 9 maaş kızı minik Miraç Berna ise cami avlusuna kucakta battaniyeye sarılı şekilde getirildi. Cenaze namazının arkasından baba Hayri Tanış’ın oğlunun tabutuna sarılarak öpmesi yürekleri burktu.

"MADDİ SIKINTILAR NEDENİYLE GECİKTİRİLEN HİÇBİR PROJE YOK"

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, şehidin babası Hayri Tanış’a, "Maddi sıkıntılar sebebiyle geciktirilen hiç bir plan yok. Bizden ne isteniyorsa alıyoruz" dedi.

Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazında şehidin ailesiyle müşterek Meclis Başkanı Çiçek, Orgeneral Özel, CHP ve MHP liderleri ile kabine üyeleri taraf yana natürel tuttu. Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, "Sözün bittiği yerdeyiz. Şehitlik mertebelerin en yücesi. Son iki haftadır şehit haberleriyle yüreğimiz kan ağlıyor. Bu düşmanlarımızı sevindirmesin. Biz bir ölürüz, bin diriliriz" dedi.

Cenaze namazının arkasından şehidin naaşı askerlerin omuzlarında top arabasına konuldu. Saygı geçişi esnasında komutanlar şehide selam durdu. Şehidin gözü İhtiyar benzeri ve annesinin feryatları ise yürekleri burktu. Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının arkasından şehidin naaşı, Cebeci Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×