Gökçek'ten Oyumuz Artacak İddiası

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gökçek'ten Oyumuz Artacak İddiası
01 Nisan 2014 Salı 20:21

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın basın toplantısının hemen ardından AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Savcıları göreve çağırdığını söyleyen Gökçek, "Berkin'in ölümünden sonra marjinal gruplar sokağa çıktı. Kılıçdaroğlu "sokaktan çekilin" dedi, hepsi çekildi. Tek merkezden talimat veriliyor. Gayeleri Türkiye. Suç duyurusunda bulunuyorum. Savcıları göreve çağırıyorum. Çıkan olaylardan Sayın Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş'tır sorumlu olan. Gayeleri Türkiye'yi karıştırmak" dedi.

"10 BİN CİVARINDA OYUMUZ ARTACAK"

İtirazlar sonrasında Ak Parti'nin 10 bin civarında oyunun artacağını belirten Gökçek, "Seçimler sonuçlandı. Sonuçta 32 bin 90 oyla başkanlığı kazandık. Bütün partiler kendinin güçlü oldukları yerlerde itiraz yaptılar, biz de yaptık. Bizim tek itirazımız oldu, maddi hatalar için oldu. Birleştirme tutanağında Gökçek’in 200 oyu çıkmış, o oylar başka partiye gitmiş. Hataları bulduk bugün itiraz yaptık. 10 bin civarında oyumuz artacak. Bu hatalar çok net. Seçim kurulu görünce anında düzeltiyorlar zaten, bize ait bir hata değil. Sandık hatası değil, kurumda yapılan bir hata. İnşallah 40 bini aşacağız. Seçimlerde tahminlerde bulunurken 50’ye 39 demiştim. 100 bin oy iptal edildi. 30 bin oy bir puana denk düşüyor. Bugün değerlendirmeden sonra yanılmadığımı anladım" diye konuştu.

"SARIGÜL'ÜN BASIN TOPLANTISINDA SÖYLEDİKLERİ DE BUNU KANITLADI"

Mustafa Sarıgül'ün basın toplantısında söylediklerine de değinen Gökçek, "İnsanları sokağa döküyorlar. Aman durun diyorlar. Bu mağlubiyet olduktan sonra sokaklarda olaylar çıkaracaklarını tahmin etmiştim. Sarıgül’ün basın toplantısında söyledikleri de bunu kanıtladı. Tweetlerle birbirlerine toplanılmaları söyleniyor. Mansur Yavaş çok net olarak ortaya çıktı , çok enterasan tahrikler yaptı" ifadelerine yer verdi.

"ÇOCUKLARI SOKAKLARA DÖKMEK ÜZERELER"

Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştiren Gökçek şöyle konuştu: "Mansur Yavaş’ın tweetlerini girin görün. Bu olayların kesinlikle bana göre iki tane sorumlusu vardır. Birincisi Kılıçdaroğlu diğeri de Mansur Yavaş’tır. Çıkacak olaylardan CHP sorumludur. Yurtlarına talimat veriyorlar, o çocukları sokaklara dökmek üzereler. Yurtlardan bizzat beni arıyorlar, "Bize baskı var" diye."

"ÇIKAN OLAYLARDAN KILIÇDAROĞLU VE MANSUR YAVAŞ'TIR SORUMLU OLAN"

Savcıları göreve çağırdığını söyleyen Gökçek, "Berkin’in ölümünden sonra marjinal gruplar sokağa çıktı. Kılıçdaroğlu "sokaktan çekilin" dedi, hepsi çekildi. Tek merkezden talimat veriliyor. Gayeleri Türkiye. Suç duyurusunda bulunuyorum. Savcıları göreve çağırıyorum. Çıkan olaylardan Sayın Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’tır sorumlu olan. Gayeleri Türkiye'yi karıştırmak" dedi.

"BARONLAR AÇIK VE NET DESTEK VERDİ"

Başbakan Erdoğan'a teşekkür eden Gökçek, "MHP Mansur Yavaş'a destek verdi 8 puan civarında. Bu durumda bu sonuca vardırlar. Üçlü bir ittifak gibi gözüküyor. Bu ittifakın neticesinde baronlar açık ve net olarak destek vermişlerdir. Geçen sefer de mağlup oldular. Oyumuzu 7 puan artırmış bulunuyoruz. Başbakanımıza teşekkür ediyorum, en büyük pay onundur" ifadelerine yer verdi.

"EYY KILIÇDAROĞLU SEN BU PROPAGANLARI HEP YAPTIN"

Salih Kapusuz da sandık sonuçlarını değerlendirerek, "Türkiye seçimini yapmıştır. Ak Parti en büyük zaferini kazandı. Milli irade tecelli etmiştir. Herkes iç muhasebesini yapmalı. Kendisine yakışır istifalarda bulunmaları gerekirken sürekli başka hedefler gösteriliyor. Kılıçdaroğlu yüzde 35’in altında olursa istifa ederim dedi. Ama öyle bir pişkinlik ki etmedi. Eyy Kılıçdaroğlu sen bu propagandaları hep yaptın. Herkes kimliğinle oy kullanmıştır. YSK’nın bilgisayar sistemini o kadar ileri seviyeye çıkardık ki siyasi partiler kendi ekranlarında görebildiler. Arkadaşlar şeffaf sandıktan tutun da ıslak imzalı olarak tutanaklar teslim edilmiştir. Kılıçdaroğlu ve Yavaş, 1 Nisan şakası yapmış olabilirler" diye konuştu.

GÖKÇEK: KESİNLİKLE KILIÇDAROĞLU'NUN BİLETİ KESİLİR, GEÇMİŞ OLA

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın basın toplantısının hemen ardından AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gökçek, "Kesinlikle Kılıçdaroğlu'nun bileti kesilir, geçmiş ola. Karar verdik değiştireceğiz onu"dedi. 

Sandık sonuçlarına itirazları YSK'nın değerlendirip açıklayacağını söyleyen Gökçek, "CHP'nin YSK'ya itirazı, Saat 3 değil de 5 olsa ne olacak. Kanun da izin vermez. 2 saatte ne yetiştirecek. Perşembe Cuma günü mazbatamızı alırız. Kesinlikle Kılıçdaroğlu'nun bileti kesilir, geçmiş ola. Karar verdik değiştireceğiz onu"dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×