Genelkurmay'ı icraya verdi

Orduevlerine girişi yasaklanan emekli Astsubay Ahmet Zengin, ödediği aidatları geri almak için icra takibi başlattı.Emekli olduktan sonra basın sektöründe çalışan Ahmet Zengin’e, orduevlerine giriş yasağı kondu. 2 yıl orduevlerine girmesi...

Genelkurmay'ı icraya verdi
19 Temmuz 2014 Cumartesi 13:08

Orduevlerine girişi yasaklanan emekli Astsubay Ahmet Zengin, ödediği aidatları geri almak için icra takibi başlattı.

Emekli olduktan sonra basın sektöründe çalışan Ahmet Zengin’e, orduevlerine giriş yasağı kondu. 2 yıl orduevlerine girmesi yasaklanan Zengin ise daha önce ödediği aidatlarını geri alabilmek için Genelkurmay Başkanlığı hakkında icra takibi başlattı. Yasak kararının kendisine ulaşması üzerine Zengin, çalıştığı süre içinde orduevleri için maaşından kesilen aidatlarını geri istedi. Zengin, ödediği aidatları alabilmek için Genelkurmay Başkanlığı hakkında icra takibi başlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde 36 yıl grev yaptıktan sonra emekli olduğunu söyleyen Zengin, kendisine yapılan bu davranışın yakışıksız olduğunu belirterek, “26 yıl boyunca şerefimle görev yaptığım Türk Silahlı Kuvvetleri'nden onurumla emekli oldum. Emekli olduktan sonra medya sektöründe amatör olarak köşe yazarlığı yapmaya başladım. Bu arada, bazı televizyonlarda çeşitli konularda programlar yaptım. Yaptığım programlarda askeri camiada bazı aksayan konuları gündeme getirdiğim için Genelkurmay Başkanlığı tarafından astsubayların yararlandığı orduevlerine girmem yasaklandı. Bu haksızlığı hazmedemediğim için ben de yıllardır ödediğim aidatları geri istiyorum. Bunun için sembolük bir rakam için icra takibi başlattım.” dedi.

CİHAN

Genelkurmay'ı icraya verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×