Genelkurmay: Terör örgütü üyeleri 2 günde 3 kamyon yaktı

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensuplarının son 2 günde Diyarbakır ve Mardin’de 3 kamyon yaktığını açıkladı.

Genelkurmay: Terör örgütü üyeleri 2 günde 3 kamyon yaktı
07 Nisan 2014 Pazartesi 14:03

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensuplarının son 2 günde Diyarbakır ve Mardin’de 3 kamyon yaktığını açıkladı. Genelkurmay, terör örgütü mensuplarını 6 Nisan’da Mardin ili Dargeçit İlçesi Kısmetli köyünde sivil bir petrol arama şirketine ait bir sabit yakıt tankı, bir kamyon ve üç Pikap cinsi aracın ve 7 Nisan tarihinde de Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nun iki kamyon yaktığı belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı, önemli yurtiçi olayları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama da, Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nun 8-10 bölücü terör örgütü mensubu tarafından, Lice/Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı ile Tapan Tepe Üs Bölgesi arasında kalan bir bölgede kesildiği ve propaganda yapılarak iki kamyon yakıldığı belirtildi.

6 Nisan tarihinde de Mardin ili Dargeçit İlçesi Kısmetli köyü mülki sınırlarında bulunan sivil bir petrol arama şirketine ait şantiyeye silahlı beş bölücü terör örgütü mensubu geldiği belirtilen açıklama da, "Şantiyede görevli beş bekçi ile 25-30 işçinin cep telefonları toplanmış ve etkisiz hale getirilmelerini müteakip, şantiyede bulunan bir sabit yakıt tankı, bir kamyon ve üç Pikap cinsi araç yakılmıştır. Bölücü terör örgütü mensupları, araç yakma eylemini müteakip, yaya olarak bölgeden uzaklaşmıştır. Ayrıca işçiler, bölücü terör örgütü mensupları tarafından ‘Burada bizden habersiz çalışma yapamazsınız’ şeklinde tehdit edilmiştir." denildi. Açıklamada, konu ile ilgili adli tahkikat başlatıldığı vurgulandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×