Gazozdaki Böcek Davalık Oldu

Bursa'da, içerisinde böcek bulunduğu iddia edilen gazoz şişesi mahkemelik oldu.

Gazozdaki Böcek Davalık Oldu
08 Aralık 2013 Pazar 13:39

Kahveye gelen gazozun içerisindeki böceği görünce firmadan para istediği iddia edilen kahve işletmecisi 36 yaşındaki İbrahim Ersoy hakkında, 'şantaj' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Ersoy böcekli şişenin kesinlikle açılmadığını söyleyerek, şişeyi bilirkişi incelemesi için savcılığa teslim etti.

Merkez Nilüfer İlçesi'nde kıraathane işleten İbrahim Ersoy, geçen temmuz ayında sipariş ettiği gazoz şişelerinden birisinin içerisinde böcek olduğunu görünce firmayı aradı. Firma yetkilileri ile bir süre görüşen Ersoy'un ses kaydını alan yetkililer, Ersoy'un kendilerine şantaj yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulundular.

Hakkında 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Ersoy, içerisinden böcek çıktığını iddia ettiği şişeye bilirkişi incelemesi yapılmak üzere savcılığa teslim etti. Adliye önünde açıklama yapan Ersoy şunları söyledi:

"Olaydan sonra firma yetkilileriyle birçok kez görüştük. Bize 500 kasa ücretsiz gazoz vereceklerini söylediler. Karşılığında gazoz şişesini kendilerine teslim etmemizi istediler. Biz bu teklifi kabul etmedik. Firmayla görüşmelerimiz devam etti. Bana bedelsiz gazoz vereceklerini söyleyince ben de kabul etmedim. En son bir müdür beni arayarak ne istediğimi sordu. Ben de müdüre para istediğimi söyledim. Onlar da para istememin yasal olmadığını söyleyerek sesimi kaydedip beni oyuna getirdiler. Sonra da hakkımda suç duyurusunda bulundular. Bana kendileri defalarca geldi."

BİLİRKİŞİ İNCELEMESİYLE ORTAYA ÇIKACAK

Kendisi hakkında dava açılmadan önce Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'na da şikayette bulunduğunu belirten Ersoy, "Bana tesiste herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ben de şu an içerisinde böcek bulunan şişeyi savcılığa teslim ediyorum. Şişenin ağzı kesinlikle açılmadı. Bu yapılan bilirkişi incelemesinin ardından da ortaya çıkacaktır" dedi.

İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ

13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde şantaj suçundan açılan davanın ilk duruşması gerçekleşti. Davaya katılan tutuksuz sanık İbrahim Ersoy hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Şahitleri dinleyen mahkeme Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) yazı yazılarak, sanığın kullandığı telefonun görüşme kayıtlarının istenmesine karar verdi. Duruşma, eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

Gazoz firmasının üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncay İşmar, adliyeye intikal etmiş bir olayla ilgili konuşmalarının söz konusu olmayacağını ifade ederek, bu tip olayların üretimde son teknolojiyi kullanan firma tesislerinde gerçekleşmesinin kesinlikle mümkün olamayacağını savundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×