Gaziantep'te 5 siyasi partiden Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması

Gaziantep'te, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyen 5 siyasi partinin il başkanları ortak basın açıklaması düzenledi.     Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Toplantı Salonu'nda gerçekleşen basın açıklamasına,...

Gaziantep'te 5 siyasi partiden Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması
14 Temmuz 2014 Pazartesi 16:18

Gaziantep'te, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyen 5 siyasi partinin il başkanları ortak basın açıklaması düzenledi.

    Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Toplantı Salonu'nda gerçekleşen basın açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mehmet Gökdağ, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Fatma Müftüoğlu, Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Ercan Şahan, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı Ömer Faruk Şentepe katıldı.

    İl başkanları adına konuşma yapan CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, 10 Ağustos tarihindeki seçimin ülkenin cumhuriyet ve demokrasi tarihimizde bir ilk olacağını söyledi. Bir ilkin daha gerçekleştirildiğini kaydeden Gökdağ, "Bu ilk ise demokrasi tarihimizin büyük uzlaşısıdır. Türkiye siyasetinde yer alan 5 siyasi parti, Türkiye'nin tüm sivil toplum kuruluşları, toplum katmanları ile yaptığı görüşmeler sonucunda Cumhurbaşkanı adayı nitelikleri üzerinde görüş birliğine varmışlardır. Bu nitelikleri üzerinde barındıran Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı göstermek üzere bir uzlaşma içerisine girmişlerdir. Demokrasi için büyük uzlaşmanın cumhurbaşkanı adayı olan İhsanoğlu artık bütün Türkiye'nin adayıdır. Biz 5 parti olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun destekçisiyiz, seçimleri kazanması için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

CİHAN

Gaziantep'te 5 siyasi partiden Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×