Gaz lambası altında açlıktan kıvranan aileye yardım eli uzatıldı

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailenin yardım çağrısına Kimse Yok Mu Derneği Bolu Şubesi cevap verdi.

Gaz lambası altında açlıktan kıvranan aileye yardım eli uzatıldı
14 Şubat 2014 Cuma 16:53

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailenin yardım çağrısına Kimse Yok Mu Derneği Bolu Şubesi cevap verdi. Dernek 9 çocuklu ailenin tüm ihtiyaçlarını karşıladı.

    Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan 9 çocuklu mülteci ailenin yardım çağrısına Kimse Yok mu Derneği Bolu Şubesi kulak verdi. Yaklaşık bir ay önce Bolu’ya gelen Suriyeli gelen 9’u çocuk 13 kişilik aile Köroğlu Mahallesindeki suyu ve elektriği olmayan boş bir eve yerleşti. Suriye’de devam eden iç savaşan kaçan önce Reyhanlı’ya ardından da Bolu’ya gelen aile suyu ve elektriği olmayan virane bir evde yaşamaya mahkum edilen Suriyeli aile geceleri ise gaz lambasıyla aydınlanmaya çalışırken, ısınmak için de birbirlerine sarılarak yatmak sorunda kalıyorlar. Suriyeli göçmenlerin bu durumunu öğrenen Kimse Yok mu Derneği Bolu Şubesi yetkilileri hemen devreye girerek yiyecek ve giyecek yardımında bulundu.

    Ailenin içinde bulunduğu durumu anlatan Kimse Yok mu Derneği Bolu Şube Başkanı Ali Kavaz, "Ailemiz Suriye’de yaşanan vahşetten çakarak Bolu’ya sığınmışlar. Önce Reyhanlı'ya gelmişler. Burada kaldıkları evin durumu perişan. 13 kişi kalıyor burada. Anne, baba 9 çocuk. Gaz lambası ile aydınlanıyor. Evlerinde hiçbir malzeme yok. Komşular bize haber getirdi. Müracaatlarını aldık. Hemen çeşitli yardımlarda bulunduk. Allah yardımcıları olsun. Bizim elimizden geleni yapıyoruz. Yardım sevenlerimizin yardımlarını doğru adreslere ulaştırmak için çok titiz davranıyoruz." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×