Fildişi Sahilleri Girişimci İşadamları İnegöl’de

Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Öncülüğünde ve Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Koordinasyonunda Bursa’da düzenlenen Türkiye Batı Afrika Ticaret Köprüsü İş Formuna katılan 8 Afrika ülkesinden biri olan Fildişi Sahill.

Fildişi Sahilleri Girişimci İşadamları İnegöl’de
17 Nisan 2014 Perşembe 19:23

Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Öncülüğünde ve Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Koordinasyonunda Bursa’da düzenlenen Türkiye Batı Afrika Ticaret Köprüsü İş Formuna katılan 8 Afrika ülkesinden biri olan Fildişi Sahilleri Girişimci İşadamları İNSİAD’IN konuğu olarak geldikleri İnegöl’de çeşitli incelemeler de ve ziyaretler de bulundu. Fildişi’li misafirler İnegöl’de faaliyet gösteren Eğitim Kurumlar’ından Özel Nilüfer Lisesini ziyaret ederek okul ile ilgili Müdür Muzaffer Uzunoğlu’dan bilgi aldı. MODEF fuarında stantlarını da gezen Fildişili misafirler İnegöl mobilyası ile ilgili gelişmeleri yakından gözleme fırsatı buldu. Organize sanayinde bazı fabrikalara yapılan ziyaretler sonrası akşam İnegöl Zeynel Köfteci de İNSİAD üyeleri ile birlikte İnegöl Köftesi yediler.

Afrika’nın İncisi Fildişi Sahilleri Girişimci İş adamlarımızın İnegöl’e yapmış oldukları ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden İNSİAD Başkanı Ahmet Akıskalı, ”Bu akşam Fildişili misafirlerimiz ile birlikte Rusya Federasyonu Ulyanovsk eyaleti Starokulatkinskii ilçe Belediye Başkanı Sayın Seirhan Ahmmerov ve Türkmenistanlı misafirlerimizle birlikte dört ülkenin güzel bir buluşmasını birlikte yaşıyoruz. Fildişi misafirlerimizin Bursa’da ve İnegöl’de çok ciddi görüşmeleri oldu. İNSİAD üyesi bazı iş adamlarımız Fildişi Sahilleri’nde mobilya mağazası açtılar ve ticari faaliyetleri artarak devam ediyor. İnegöl’de üretim yapan mobilya firmalarımız’dan biri Coddiva markasıyla mobilya üreterek Fildişi Sahillerine verdiği önemi taçlandırıyor. Buna benzer güzel örnekleri çoğaltabiliriz. Batı Afrika ülkeleriyle ticari ve gönül köprülerin kurulmasında bu ülkelerde faaliyet gösteren okullarımızın önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Fildişi’li girişimci işadamaları, Rusya’dan gelen misafirimiz belediye başkanımız ile Türkmenistanlı dostlarımıza ve Türk işadamlarımıza güzel köprülerin oluşmasına katkı sağladıkları için hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

İnegöl’ü ziyaret eden Fildişi’li Girişimci İşadamları heyeti adına konuşan aynı zamanda inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve emlakçılık yapan bayan Ouattara Awa, ”Yaptığım inşaat ve emlak işimi ülkemde özellikle inşaat sektörü ve buna paralel olarak mobilyaya ihtiyaç olduğunu bu önemli ihtiyacımızı da kendimize çok yakın hissettiğimiz Türkiye’den ithal etmek ve birlikte üretmek istiyoruz. Kendimizi size çok yakın görüyoruz dolayısıyla yatırım ve üretim için sizi evinize Fildişi Sahillerine bekliyoruz” dedi. CİHAN

Fildişi Sahilleri Girişimci İşadamları İnegöl’de


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×