Fethullah Gülen Hocaefendi'den Filistin için taziye mesajı

Fethullah Gülen Hocaefendi, İsrail ordusunun saldırısında hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınladı. Saldırıda hayatanı kaybedenlere rahmet, Filistin halkına başsağlığı dileyen Gülen, "Yıllardır tarassut altında...

Fethullah Gülen Hocaefendi'den Filistin için taziye mesajı
19 Temmuz 2014 Cumartesi 10:38

Fethullah Gülen Hocaefendi, İsrail ordusunun saldırısında hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınladı.

Saldırıda hayatanı kaybedenlere rahmet, Filistin halkına başsağlığı dileyen Gülen, "Yıllardır tarassut altında yaşayan ve insani ihtiyaçlarını karşılamaktan bile mahrum bırakılan Gazzeli kardeşlerimizin yaşadığı acılar, insaniyetini yitirmemiş herkesi ve bütün yeryüzünü ihtizaza getirecek kadar büyük." dedi.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin taziyesi şöyle: "İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’in maneviyatına girdiği, Hakk’ın rızasını kazanmak için Kadir Gecesi’ni aradığı mübarek günlerde İsrail ordusunun Gazze’ye ve mazlum Filistin halkına yönelik saldırısından itikafta bulunduğum esnada haberdar edildim. Kadın ve çocuk demeden masum insanların topyekün bir saldırı sonucu katledilmesini hiçbir vicdan kabul edemez.

Yıllardır tarassut altında yaşayan ve insani ihtiyaçlarını karşılamaktan bile mahrum bırakılan Gazzeli kardeşlerimizin yaşadığı acılar, insaniyetini yitirmemiş herkesi ve bütün yeryüzünü ihtizaza getirecek kadar büyük.

Devletler çapında güçsüzlüğümüzün ve dünya dengesinde hiçliğimizin ağırlığını bir kere daha hissediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab Erhamürrahimin’den rahmet, yakınlarına ve bütün Filistin halkına başsağlığı dilerim.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bu saldırısının bir an evvel sona ermesi ve barışın sağlanması için elimizden gelen sadece tazarru ile Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve gayretine sığınmak. Allah’ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde Mevla’dan, bütün mazlumlara ve hususan Gazzeli kardeşlerimize yardımcısı olmasını niyaz ederim."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×