ETSO, ortak akıl toplantılarının ikincisini gerçekleştirecek

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), 'Ortak akıl platformu ve Erzurum Çalıştayı'nın ikincisini düzenleyecek.

ETSO, ortak akıl toplantılarının ikincisini gerçekleştirecek
17 Nisan 2014 Perşembe 17:53

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), 'Ortak akıl platformu ve Erzurum Çalıştayı'nın ikincisini düzenleyecek.

    ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum ve bölge ekonomisine canlılık kazandırmak ve mevcut potansiyelleri değerlendirmek için ortak akıl toplantılarının ikincisini düzenleyeceklerini açıkladı. İlki önceki yıl düzenlenen Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platformu’nun ikincisini düzenlemek üzere hazırlık çalışmalarına başlandı.

    ETSO İş ve Endüstri İlişkileri Birimi tarafından koordine edilen çalıştay hazırlıkları kapsamında, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın’ın başkanlık ettiği bir komite oluşturuldu. Komite, Meclis Başkanı Özakalın’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Hasan Akal ve Şevket Demir ile alanlarında uzman Meclis, Komite ve kurul üyesi 14 sektör temsilcisi, Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’nden birer akademisyen ve 2 ETSO personeli olmak üzere toplam 18 kişiden oluşuyor. Komitenin hazırlık çalışmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının da katkılarıyla elde edilecek veriler rapor haline getirilecek. Söz konusu rapor çalıştay ve Ortak Akıl Platformu’nda katılımcılara sunulacak.

    Erzurum’un ve bölgenin yaşadığı ekonomik ve sosyal problemlerinin, çözüm önerileriyle ele alınacağını belirten Yücelik, 6 Haziran 2014 tarihinde yapılması planlanan 2. Erzurum Çalıştayı ve Ortak Akıl Platfomu’na iş dünyasının, siyasi partilerin ve kamu kurumlarının temsilcileri, belediye başkanları, milletvekilleri ve ilgili bakanlıkların davet edileceğini söyledi. Yücelik, amaçlarının; ortak akıl prensibiyle, Erzurum’un kalkınma ve gelişme yolundaki avantajları ve dezavantajlarının belirlenmesi ve yaşanan sorunlara etkili ve kalıcı çözümler bulunmasına zemin hazırlamak olduğunu dile getirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×