Eskişehir demokrasi nöbetine devam ediyor

Eskişehir'de vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine karşı meydanlardaki bekleyişini sürdürüyor

Eskişehir demokrasi nöbetine devam ediyor
25 Temmuz 2016 Pazartesi 22:51

Eskişehir'de vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla demokrasi nöbetine devam ediyor.

Vilayet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaşa Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruşlar tarafından yiyecek ve içecek ikram ediliyor.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla FETÖ'nün darbe girişimini kınayan vatandaşlar, olaylarda hayatını kaybedenler için okunan Kuran-ı Kerim'i dinleyip, dua ediyor.

- Engelli kızıyla demokrasi nöbeti tutuyor

Vilayet Meydanı'na zihinsel ve bedensel engelli kızı Serap Batu ile gelen Sevgi Batu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin geleceği için meydanlarda bulunduklarını söyledi.

Evde yatan felçli annesini bırakıp demokrasi nöbetine katıldığını dile getiren Batu, "Vatanımız için buradayız. Engelli kızım Serap'ı da buraya getirdim. Ortalık düzelinceye kadar buradayım. Ortalık düzelinceye kadar nöbet tutmaya devam. Her şey vatan için." dedi.

Vatandaşlardan Hatice Demirtaş (65) ise eşi Aydın Demirtaş ile her gün Vilayet Meydanı'na geldiklerini belirterek, "Vatanımız için buraya geliyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkmak için geliyorum. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız." diye konuştu

Çalınan müzikler eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehinde slogan atan vatandaşların demokrasi nöbeti devam ediyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×