Eşini kaybetmesinin üzüntüsüyle bir ay erken doğum yaptı

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerden 29 yaşındaki İsmail Coşkun'un eşi Hüsniye Coşkun, eşini kaybetmesinin üzüntüsü nedeniyle bir ay erken doğum yaptı. Bir ay erken dünyaya gelen bebeğe 'Berkay İsmail'...

Eşini kaybetmesinin üzüntüsüyle bir ay erken doğum yaptı
23 Mayıs 2014 Cuma 19:33

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerden 29 yaşındaki İsmail Coşkun'un eşi Hüsniye Coşkun, eşini kaybetmesinin üzüntüsü nedeniyle bir ay erken doğum yaptı. Bir ay erken dünyaya gelen bebeğe 'Berkay İsmail' ismi verildi.

Türkiye'yi yasa boğan maden kazası nedeniyle babasız büyüyecek çocuklar arasına, bugün dünyaya gelen 'Berkay İsmail' bebek de eklendi. Soma'daki maden faciasında ölen 301 kişiden, beşinci gün madenden çıkartılan İsmail Coşkun, memleketi Kırkağaç'ta toprağa verilmişti.

Maden şehidi İsmail Coşkun'un 8 aylık hamile eşi Hüsniye Coşkun, eşinin üzüntüsünden Akhisar ilçesinde özel bir hastanede erken doğum yapıp, ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Genç kadın, sezaryenle 2 kilo 800 gram ağırlığında, 46 santimetre boyunda bir erkek bebek dünyaya getirdi. Solunum güçlüğü çektiği belirlenen bebek, Manisa Moris Şinasi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

Kırkağaç'ta yaşayan maden şehidi İsmail Coşkun'un babası Halil Coşkun, "Oğlum dünyada olsaydı, kucağına almak nasip olmayan bebeğine Berkay ismini verecekti. Ancak, ömrü yetmedi. Doğumdan sonra gelinim eşinin ismini koymak istedi. Böylece torunuma 'Berkay İsmail' ismini verdik. Torunumun hastanedeki tedavisi sürüyor. Ancak, durumunun iyi olduğunu öğrendik. Torunum, babasız büyüyecek." dedi.

Kendisinin kalp hastası olduğunu anlatan baba Coşkun, "Eşim de rahatsız. Bir oğlum var, o da işsiz. Madende can veren oğlum İsmail, 10 yıldır bizlere de bakıyordu." diye konuştu. CİHAN

Eşini kaybetmesinin üzüntüsüyle bir ay erken doğum yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×