Erzurum’da Ermeni katliamını protesto yürüyüşü düzenlendi

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) tarafından Ermemi Katliamını Protesto yürüyüşü düzenlendi.

Erzurum’da Ermeni katliamını protesto yürüyüşü düzenlendi
26 Nisan 2014 Cumartesi 15:38

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) tarafından Ermemi Katliamını Protesto yürüyüşü düzenlendi. Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Erzurum Ülkü Ocakları ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri de destek verdi.

    Havuzbaşı mevkii önünde toplanan kalabalık grup, Ermeniler aleyhine ve ‘Ne Mutlu Türküm’ şeklinde atılan sloganlar eşliğinde Atatürk Üniversitesi kampüsü gençlik anıtı alanına kadar yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan grup, “Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü konumunda olan Türkiye, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan boğazları, Ortaasya, Kafkasya ve Ortadoğu’daki doğal enerji kaynaklarının kesiştiği noktadaki jeopolitik konumuyla, bütün dünyanın dikkati çekmektedir. Sözde soykırım iddiasıyla amaçları, iddialarını tüm dünyaya tanıtarak Türkiye’yi bu temelsiz iddiaları tanımak zorunda bırakmak, sözde soykırımdan dolayı Türkiye’den tazminat ve toprak almak ve büyük Ermenistan rüyasını gerçekleştirmektir.” açıklamasında bulundu.

    “KENDİ ERZAKLARIMIZI VEREREK YAŞAMALARINI SAĞLADIK”

    Daha sonra konuşan ASİMED Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, “Yalanlar, dolanlar, iftiralar atlıyor. Bugün burada toplanarak Türk milletinin ne kadar hoşgörülü olduğu ne kadar merhametli olduğunu anlatmaya çalıştık. Öyle bir milletin evlatlarıyız ki kendilerini katletmek için gelen bir ordu açlıkla baş başa kalınca kendi erzaklarını onlara vermiş ve onların yaşamasını sağlamıştır.” dedi.

    Grup daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra dağıldı. CİHAN

Erzurum’da Ermeni katliamını protesto yürüyüşü düzenlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×