Erol Büyükburç'un Çocuklarından Erdoğan'a Yanıt

Erdoğan'ın 'Programı öncesi ölümü düşündürücü' dediği Erol Büyükburç'un çocukları, babalarının doğal yollarla öldüğünün doktorlar tarafından tespit edildiğini söyledi.

Erol Büyükburç'un Çocuklarından Erdoğan'a Yanıt
14 Mart 2015 Cumartesi 11:53

İstanbul Etiler'deki evinde perşembe günü ölü olan meşhur sanatçı Erol Büyükburç için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda merasim düzenleniyor. Büyükburç'un Türk Bayrağına sarılı tabutunun başında torunu Lale Han Kaya vardı. Lale dedesinin tabutuna dokundu, fotoğrafını okşadı.

CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİNE YANIT

Kızları Evren Erol Büyükburç ve hasret Kaya Büyükburç taziyeleri kabul ediyor. Büyükburç'un kızları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Programı öncesi ölümü düşündürücü' sözlerini de değerlendirdi. Hem Evren Erol hem de hasret Kaya Büyükburç şüphelerinin olmadığını söyleyip, babalarının yürek ve şeker hastası olduğunu hatırlattı. Evren Erol Büyükburç babasının bitkisel yollardan öldüğünün tabip yönünden da belirleme edildiğini söyledi.

Büyükburç'un cenazesi Levent Camii'nde öğle zamanı kılınacak cenaze namazının arkasından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan meşhur sanatçının ölümüyle ilgili yaptığı izahatda şu ifadeleri kullanmıştı: 'Bizim pop müziğinde kıymetli sanatçımız Erol Büyükburç'un bugün (dün) evinde ölü şekilde bulunduğuna dair haberi aldık. Bundan ötürü hüznümüz var. Kendisine rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Özellikle de yarınki (bugün) bir program öncesinde böyle bir şeyin gerçekleşmiş olması düşündürücüdür. Şu anda güvenlik güçlerimizden henüz bu işin neticesini almadık. Nedir, ne değildir... Bu bir adli tıp konusudur. Adli Tıp incelemelerini yapacaktır, ondan sonra da bizlere lüzumlu bilgiler bu konuyla ilgili verilecektir.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×